Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az alábbi tüneteket okozhatja...

Az alábbi tüneteket okozhatja a dohányzás elvonási tünetei?

Figyelt kérdés

Kb. egy hónapja 30 dbról 10 dbra csökkentettem a cigit, célom a leszokás teljesen, de egyből túl drasztikus lett volna számomra. Azóta viszont szinte folyton szédülök, furákat érzek az ereimbe, úgy hallom és érzékelem, mintha hörögnék, de mások nem hallják/érzékelik, fájnak időnként a füleim, olyan mintha be lenne gyulladva, de se lázam se semmi, sőt igazából olyan, mintha meg lennék durván mindenhol fázva, de közben a tünetek még se egyértelműek, h valóban meg lennék. Ezek már egy hónapja tartanak, és nem tapasztaltam rosszabbodást.

Esetleg menjek el, azért dokihoz, vagy csak "elvonási tünetek"-ről van szó?



2014. aug. 7. 13:18
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, ez lemaradt, vitaminokat szedek, de azok se hoznak javulást, tehát se nem rosszabb, se nem jobb. Ezért is furcsa nekem.
2014. aug. 7. 13:22
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért ez egy drasztikus csökkentés. Elkezd tisztulni a szervezeted. Egyszer hagytam el teljesen a cigit, hát ne tudd meg mit produkáltam testi tünetekbe.

A legrosszabb a viszketés volt, kb a 3-4 hét között. Téptem le magamról a ruhát, és szinte véresre vakartam magam.

Utána ödéma, no meg itt-ott fájt. Na akkor untam meg. Elszívtam pár szál cigit, és mintha elvágták volna.

Azóta is bagózok. Ugyhogy légy erős, okozhat ilyesmit az elvonás. Tarts ki. Ne add föl ahogy én.

2014. aug. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is fokozatosan szoktam le:

- először csak gyengébbet vettem ugyanabból a márkából, + még gyengébbet + még gyengébbet

- utána kezdtem el ritkítani a napi mennyiséget: még 5 percet bírj ki, + még 10 percet, + még 30 percet bírj ki

- utána kezdtem, hogy kiszámoltam magamnak, délelőttre óránként 1 szálat, ebéd utánra vacsoráig óránként 1 szálat....

Semmi ilyen tünetem nem volt. Amit te írsz, az szinte brutál, hogy egyik napról a másikra, a napi másfél doboz = 30 szálat napi 10 szálra csökkenteni!!!


Emelj egy kicsit pl. napi 15 szálra az adagodat, és onnét indulj el fokozatosan lefelé, figyeld meg, ezek a tünetek akkor is vannak-e???

Ha igen, akkor viszont nagyon gyorsan doki!!!

2014. aug. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát én is gondolkodtam, h lehet ez is brutál volt, deha meg emelem még szarabbul vagyok, szóval azért se akarnám, sőt eleve azért is szoknék le, mert rosszul voltam már tőle. :( Próbáltam, h egyáltalán nem gyújtok rá..., így 10 dbról kipróbáltam, egy napig bírtam, abba már majd bele bolondultam. :(
2014. aug. 7. 14:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Én egyik pillanatról a másikra hagytam abba (napi 40-50 szál), de nem volt semmilyen tünetem. Az orvosi tanács nem fog ártani.
2014. aug. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!