Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Káros napi 3-4 szál cigi?

Káros napi 3-4 szál cigi?

Figyelt kérdés
17/F
2014. aug. 9. 12:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy szál cigi is káros...
2014. aug. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen az.
2014. aug. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Minden káros, ha túlzásba visszük. 3-4 szál még nem olyan káros, mint egy vagy két doboz, valószínűleg nem ebbe fogsz bele halni, de káros.
2014. aug. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Károsabb mintha semennyit sem szívnál, de kevésbé káros mintha egy dobozt, ettől független káros.
2014. aug. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Számoljunk napi 4 szál cigivel. Az egy év alatt 1460 szál cigaretta ami nem olyan kevés igaz? Minden tizenötödik szál cigi egy mutációt okoz a szervezetedben és az ilyen mutációk sorozataként alakulhat ki a rák. Egy évnyi cigarettázás hatására kb 97 mutáció alakul ki. Biztos hogy ezt akarod? Egyébként én is kipróbáltam már, de nem jön be és nem érzem tőle menőnek vagy nagyobbnak magam. 17/F
2014. aug. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Amit az utolsó írt az egy kicsit túlzás.

Aki napi 1-2 dobozzal szív az évi 10000 szálat szív el és azoknak is csak a 25%-a hal meg a dohányzás okozta betegségekben.

2014. aug. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
#5-ös vagyok: Nyilván nem mindenki lesz tőle rákos, de attól még nem túlzás amiket írtam
2014. aug. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy minden 15. szál cigaretta mutációt okoz a szervezetben túlzás.

Ugyanis ez nem így működik. Napi 3-4 cigivel hiába éri el kb. a 4. napon a 15. szálat, még nem fognak mutációk kialakulni (ha ki is alakulnak, elhanyagolható számban, egy nem dohányzó szervezetében is jönnek létre). Sok idő kell mire elkezdenek kialakulni elváltozások, például egy láncdohányosnál, akinél a tüdőnek szinte semmi ideje tisztulni, regenerálódni gyorsabban is kialakulhat (a szervezete rákra való hajlamától függően).

2014. aug. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 ABORG ***** válasza:

heti 4 szal olyan mint 1 dobzoz atlagba, mivel eltelik 3ev es mar 1 doboz lesz belole majd eltelik 6, azt napi 2 doboz annak az atlaga 1, majd meghalsz 20 ev mulva valami jo kis tudobajban es elotte erre a kerdesedre fogsz gondolni hogy milyen fa.sz is voltam hogy ilyen irreveláns kerdest tettem fel a gyakorikerdesekre.


udv: egy 10 eve dohanyzo...aki nem tud leszokni

2015. febr. 17. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"A brit Nemzeti Egészségügyi Szolgálat (NHS) szakértői szerint már napi egy cigaretta elszívása is 30 százalékkal növelheti a szív- és érrendszeri megbetegedések kialakulásának esélyét. Sőt, az oslói Egészségügyi Szűrővizsgálatok Szolgálatának kutatásai szerint a kocadohányosok körében háromszor gyakoribb a végzetes tüdőrák, mint a nemdohányzóknál."


Brit tudósok rovat. :-) [link]

2015. ápr. 14. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!