Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Herbált szív a fiúm, mit tegyek?

Herbált szív a fiúm, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Eddig azt hittem, csak alkalmanként szokta, de már hazudik is róla, és észrevettem, hogy egyre inkább nincsenek céljai, rosszul alszik, nincs olyan étvágya mint régen. Ez milyen gyakoriságot jelenthet? Vagy nem emiatt van?

2014. aug. 20. 14:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Szakits vele.
2014. aug. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jó csak mielőtt nekimegyek érdekelne, hogy tényleg ettől lehet e. Azért aggódom érte.
2014. aug. 20. 16:09
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
ha hazudik róla, az már rendszeres használatot jelent, és már bűntudata van az olyanok előtt, akik szeretik... most szállj ki ebből a kapcsolatból, különben évekig szenvedni fogsz mellette. én is ilyen voltam, csak én füvet szívtam... 10 éven át.. pedig sokan akartak leszoktatni róla, olyanok is akiket szerettem... de betépni jobban szerettem.
2014. aug. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

#3 - Már nem azért, de ne keltsd azt az érzetet, mintha minden füves olyan lenne, mint te.


Én magam nem füvezek és nem is herbálozok, de vannak haverjaim, akik igen és egyáltalán nem szabályszerű, hogy céltalanok lennének vagy hogy negatív értelemben módosult volna a személyiségük.


Az is fontos, hogy maga az ember hogyan alakítja az életét és nem csak az számít, hogy milyen szerekkel él. Van, akinél az alkohol is idővel problémához vezet, míg más megvan vele élete végéig anélkül, hogy az tönkretenné az életét. Hasonló a helyzet számos más szer esetében is.


Én nem a szereket védem, csak az egyéni ítélőképességet. Hiába fogunk mindent egy nyavalyás szálra vagy üvegre, mert nem csak ezek számítanak, hanem az is, hogy milyen az ember maga és hogyan tudja kezelni a szokásait.


Kérdező - elsősorban bizonyosodj meg róla, hogy a barátodnak valóban komoly problémái vannak és nem csak te képzeled be magadnak. Én ismertem olyan párokat, akik azért mentek szét, mert az egyik fél füvezett, de távolról sem voltak olyan problémái, mint amilyent a másik fél állított róla, csak az volt inkább a gond, hogy a másik felnagyította a problémát és a saját véleményét próbálta rákényszeríteni a társára, amikor pedig az illető nem vevő rá, akkor jön a szokásos kibukás, hogy " na , ez biztos függő , mert rám ugyan nem hallgat ! " - csak kérdés az, hogy azért nem hallgat-e, mert valóban gondjai vannak, vagy simán inkább azért, mert hisztériáról van szó.

2014. aug. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 fajafogam ***** válasza:
Segíts neki leszokni, és beszélj a szüleivel!!!
2014. aug. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
kedves 4-es, nem vettem egy kalap alá az összes füvest, de az, amikor már hazudsz róla a szeretteid elõtt, az bizony már a komoly lelki függõség elõszele... arról nem is beszélve, hogy a herbal nem fû... a herbál különbözõ vegyszerekbõl áll, pontosan csak az tudja mibõl aki csinálta... nincs az a díler, aki megmondaná mit az el èppen. Nagyon komoly mentális zavarokhoz, betegségekhez vezethet nagyon rövid idõ alatt... aki szívha, az szereti a hatását, és ha szeretsz valamit, mert segít elmenekülni a világ zaja elõl, arról nem fogsz leszokni, mert a barátnõd azt kéri, vagy ha megkerülnek és árulkodnak a szüleidnek...
2014. aug. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igen az is kicsit aggaszt, hogy ebbe a szintetikus szarba ki tudja mi van...
2014. aug. 21. 08:35
 8/12 A kérdező kommentje:
A problémát egyébként nem túlzom el, mert ha nekem más az érték rendem, valakit nem tudok elfogadni feltétel nélkül akkor nincs értelme. Ugyanakkor lehet, hogy nem kikapcsolódás céljából használja, hanem csak valami lelki feszültséget kezel, akkor viszont tényleg segítségre van szüksége. Szerintem egy párkapcsolat arra való, hogy motiváljuk és támogassuk egymást. Így én megkérdeztem, hogy ezt az életet választja-e (mert a baráti társaság sem a családos, sikeres emberek társasága) mert én nem ilyen életet szeretnék magamnak, hogy folyton stresszelek miatta. Vagy ha nem, akkor engedje, hogy segítsek neki megbeszéljük. Elvileg ez utóbbit választotta, de szerintem ezt ultimátumnak érezte és nem ez lenne a cél. Bár a titkolózás lehet onnan jött, hogy fiatalon jöttünk össze és én 1 év után megmondtam, hogy eddig nem tudtam, hogy engem alapvetően a dohányzás is zavar, így elvileg arról leszokott. De sokat ér vele, ha ilyen sokkal mérgezőbb ismeretlen eredetű dolgot művel, és nem is alkalmi szinten. Na itt a kommentárom végére kibukott a feszültségem :D
2014. aug. 21. 08:51
 9/12 hardenberg ***** válasza:
Kedves kérdező, valószínűleg mélyebb problémák (családi, lelki, stb.) lehetnek itt a háttérben, amelyeket ilyen módszerrel próbál meg tompítani. Rendszeres használatra utalnak a "tünetek". Azt kéne valahogy kibogozni, hogy melyek ezek a problémák, ha igazán szeret, el fogja mondani. És akkor drogmentes alternatívákat kéne keresni a megoldásukra. Ne legyenek illúzióid, és neki sem: ezen szerek rendszeres fogyasztása nagyon szétcincálhatja a fogyasztót. Jobban mint a mariska. Szétesik a gyerek idővel, ha nem áll le. Van erre egypár élő példa már, sajnos. Ezeket a szereket nagyon könnyű túladagolni, és soha nem lehet tudni, hogy a kis kínai mennyi szintetikus kannabioniddal fröcskölte le a szénát.Mert ha csak egy kicsivel is többel, na az szívás, ott már szinte azonnal jelentkezhetnek paranoid reakciók, hosszabb távon a személyiség szétesése. Valahogy arra kéne rávezetni, hogy a drog semmilyen problémát, soha nem oldott még meg, de az alapproblémáknál sokkal súlyosabb, újabb problémákat produkált. Ez egy ördögi spirál, amely soha nem emel ki, csak még lejjebb húz. Ha igazán szereted, akkor sajnos egy kemény lépést tudok csak ajánlani: állítsd válaszút elé. Vagy TE, vagy az a szar. Adjál neki megfelelő gondolkodási időt. Névtelenül lehet kérni orvosi segítséget is, drogambulanciákon, vagy olyan civil szervezetnél, akik ilyen esetekkel foglalkoznak. Nem fogják felelősségre vonni a fogyasztásért, ettől ne féljen, de legalább szakember kezébe kerül. Viszont ehhez a fiúd belátása, döntése is szükséges. Remélem rendeződnek a dolgai!
2014. aug. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Hazudni azért hazudik róla, mert tudja, hogy te nem helyesled. A tünetek, amiket leírsz, mástól is lehetnek. Ha nem tudsz vele nyíltan, előítéletek nélkül leülni megbeszélni a problémáit, vagy ő nem nyílik meg, amikor megpróbálod, akkor lehet, hogy jobb külön folytatni.
2014. szept. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!