Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mikortól számít valaki dohányo...

Mikortól számít valaki dohányosnak?

Figyelt kérdés

Úgy értem aki évente 4-5 szálat szív az is már dohányos?

Mondjuk osztálykirándulás, nyáron fesztiválokon esetleg egy szülinap.. Ő már dohányosnak számít?


2014. szept. 8. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Kocadohányosnak hívják.
2014. szept. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Annak számít. Önmagában véve az évi 4-5 szál nem lenne probléma, annyi káros anyagot egy passzív dohányos is belélegez, de abból a pár szálból hamar pár doboz lesz, aztán egyszer csak azon kapod magad, hogy napi több dobozt is elszívsz. Jobban jársz, ha egyáltalán nem cigizel.
2014. szept. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta egyszer valaki, hogy onnantól számít dohányosnak az ember, hogy megveszi magának az első csomag cigijét. Onnantól nincs menekvés, és csak önámítás, hogy "akármikor abba tudnám hagyni, ha akarnám".
2014. szept. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A napi 1 szal is dohanyos.


aki meg alkkalmankent az kocadohanyos

2014. szept. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Senki sem számít "dohányos"-nak, valaki dohányzik, valaki nem, valaki havonta 1-et, valaki naponta, valaki hétvégente. Amúgy meg rászokni se könnyű, én fél éve egy hétvégén elszívtam 2 dobozzal, utána 3 hét múlva gyújtottam rá egyszer, többször nem. Érdekes módon én nem érzek késztetést rá.
2014. szept. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!