Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 1 hónapja tettem le a cigit,5...

1 hónapja tettem le a cigit,5 év dohányzás után. Ma annyira hiányzott a cigi szinte fizikai fájdalmaim voltak rosszul voltam majdnem:S. Ez emddig fog tartani? Merthogy ez a büdös rudacska nem kell az tuti, de nagyon rossz hogy nem gyújthatok rá.18/f

Figyelt kérdés
2010. jan. 19. 01:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Pozitív hozzáállás nem segít? Tudod hogy büdös, rossz, undorító dolog, tudod hogy sokkal jobb nemdohányosnak lenni, több pénzed marad másra, stb.

Én Allen Carr könyvével szoktam le (8 év után), soha nem is hiányzott utána a cigi, nem voltak elvonási tüneteim, ez a legjobb módszer, mással nem sikerült mert nagyon szenvedtem.

2010. jan. 19. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
akármeddig is tart, küüüzzdjj!!! De tényleg.. lehet, hogy szenvedés, de semmiképp ne add fel. maradj ember, ne uraljon egy dohányrúd, és ne engedd hogy tönkretegye az életed. Örök küzdelem marad... nem mellesleg halálos. légy büszke, hogy letetted...
2010. jan. 19. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem sz@rd le és gyújts rá ha kell, egy szálba nem halsz bele. Kettőbe se.

Nem az számít meddig nem cigizel egyáltalán, hanem az hogy átlagosan mennyit szívsz. A szokás számít.

2010. jan. 19. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Meg ne próbálj rágyújtani! Én már kétszer letettem 5 év után 1-1 évre a cigit, és aztán italozás közben jött az "1 szál belefér" trükk... azt hiszem, nem kell ecsetelnem, mi következett utána.

De szerencsére sikerült harmadszor is, és most már tanultam a hibáimból.

A lényeg az, hogy kösd le magad valamivel, és ne is gondolj rá a jövőben.

Ha meg úgy érzed, hogy valamit csinálnod kéne, akkor mondjuk rágózz.

2010. jan. 19. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, hát nem könnyű az biztos de már csak azértis mert mindenki basztat ugyse bírom sokáig már.
2010. jan. 19. 02:56
 6/16 A kérdező kommentje:
Egyszer én is letettem már fél évre, engem is italozás közbeni 1 szálas trükk rugott vissza.Meg nyáron 1 hónapra letettem de akkor is csak eü.s okokból.
2010. jan. 19. 03:03
 7/16 anonim ***** válasza:

Naja, egyszer én is leszoktam egy évre, aztán haverom basztatása miatt gyújtottam rá párszor, majd azon vettem észre magam, hogy lementem a boltba és vettem egy doboz cigit. Később nőtt az adag, s míg régen beértem napi 1 dobozzal is, mielőtt még leszoktam volna, visszaszokás után már napi 2 dobozzal szívok.


Szóval az egy év leszokásra büszke vagyok, de ha úgy vesszük semmit sem ért, mert visszaszoktam, és mégegyszer nem bírom rávenni magam, hogy leszokjak.

A második leszokás szerintem nehezebb mint az első volt.


Ezért azt javaslom neked, hogy ne gyújts rá, mert utána minden órában hiányozni fog. Várj inkább pár napot, míg elmúlik ez az érzés, nem fogod megbánni.


Ne gyújts rá, mert baxhatod az egészet amit eddig elértél. Komolyan mondom.

2010. jan. 19. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Minden fontosat elmondtak az előttem kommentelők, viszont ami nekem bejött az a nyalóka volt! Igen, lehet vigyorogni, 31 éves majom fejjel úgy kapaszkodtam belé, mint állat!:) Rájöttem, hogy ugyanarra a mozdulatra alkalmas mint a cigi, sőt még le is lehet hamuzni! Viccet félretéve, másfél éve kizárólag ezzel a módszerrel szoktam le! Az más kérdés, hogy azóta rühellem a nyalókát... =D Szóval próbáld ki nyugodtan, mit veszíthetsz?
2010. jan. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Szia! Eddig kétszer szoktam le a cigiről. Kb 15 évig dohányoztam. Egyszer eldöntöttem, hogy leszokok, mert zavart,hogy minden ruhám büdös ill. anyagi okok miatt. Kb. másfél év után én is elszívtam azt a bizonyos 1 szálat. Visszaszoktam, és én is sokkal többet szívtam, mint előtte. Úgy voltam vele, hogy bármikor képes vagyok leszokni, mert már korábban is megtettem. Fenéket. Szenvedtem, mint egy kutya. Nagyon nehezen sikerült, pedig az idő is sürgetett, mert kisbabát szerettünk volna a férjemmel. Majd 1 évbe telt mire leszoktam. Azóta eltelt 2 év és nem gyújtottam rá, de néha most is eszembe jut és hiányzik egy nagy szippantás, de most nem fogok hibázni.
2010. jan. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hát köszi a bátorítást, bár krva nehéz megállni de menni fog.
2010. jan. 19. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!