Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Listát szeretnék írni a...

Listát szeretnék írni a dohányzás rossz hatásairól! Segítesz?

Figyelt kérdés

Anyukám 14 éve dohányzik,és nagyon szeretném ha leszokna!légyszi segítsetek listát írni a rossz dolgokról lehet hogy hülyeség de nem érdekel ismerem a nyát szerintem ez jó ötlet!Légyszi írjatok minél több rossz dolgot a dohányzásról és hatásairól!

Köszönöm!


2011. márc. 12. 16:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Sárga fogak, büdös lehelet, dohányfüst szag, tönkreteszi az ereket, trombózist okoz és rákokat.
2011. márc. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
dohányzás leggyakrabban szív- és tüdőbetegségekhez vezet, valamint a szívinfarktus, az agyvérzés, az idült obstruktív légúti betegség (COPD), a tüdőtágulás és a rák (elsősorban a tüdőrák, a gége és a szájüreg rákos megbetegedése, a hasnyálmirigy-rák), az impotencia valamint az alulfejlett baba kialakulásának jelentős kockázati tényezője.
2011. márc. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ártalmak nőknél


A dohányzó nőkben megváltozik a női és férfi hormonok aránya, következésképpen a dohányzó nők teste gyakrabban hasonlít a férfiakéhoz, amelyben a zsír csípők és a mellkas helyett a hasi tájékon raktározódik el. Ennek eredménye a kevésbé „feminin” testalkat, ráadásul a dohányzó nők esetében magasabb a cukorbetegség és a szívroham veszélye. Fontos, hogy a kismamáknak azért sem szabad dohányozniuk, mivel a nikotin átjut a magzatba, szoptatáskor pedig bekerül az anyatejbe. Így a gyermeknél gyakran alacsony születési súly, légzési zavarok figyelhetők meg. Könnyen előfordulhat, hogy a kisgyermek még csecsemő korában meghal.

2011. márc. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen már kész is a lista
2011. márc. 12. 17:34
 5/8 anonim ***** válasza:

sárga fogak, büdös lehellet, drága, büdös ruha, függesz valamitől, ami nélkül nem feltétlenül leszel mindig vidám, elvonási tünetek jelentkeznek, nagyon nehéz a leszokás, rettenetes betegségeket okozhat. múlthéten kórházban voltam, láttam rákos beteget, akkro hatázortam el a csökkentét, később a leszokást.


egy fiatalkorú dohányos...

2011. márc. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
mellette is vannak viszont érvek...
2011. márc. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Minek akarod idegesíteni?
2011. márc. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

nem idegesítem csak beszélni nem tudunk róla mert akkor látom hogy kényelmetlenül érzi magát és ezért inkább leírom de tudja jól csak...na mind1 én értem hogy miért csinálom kedves előző

előző előtti: tudom,például tisztítja a tüdőt valamennyire mert a baktériumokat elpusztítja de a legtöbb rossz

2011. márc. 13. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!