Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Jól értelmezem, hogy félig-med...

Jól értelmezem, hogy félig-meddig legális a füvezés? Szóval ha nem árulod és csak saját célra van, akkor nem büntetnek?

Figyelt kérdés

A 2013. július 1-jén HATÁLYBA LÉPETT új BTK a 180.§ (1) Nem büntethető, aki csekély mennyiségű kábítószert saját használatra termeszt, előállít, megszerez vagy tart, illetve aki kábítószert fogyaszt, ha a bűncselekmény elkövetését beismeri, és az elsőfokú ítélet meghozataláig okirattal igazolja, hogy legalább hat hónapig folyamatos, kábítószer-függőséget gyógyító kezelésben, kábítószer-használatot kezelő más ellátásban részesült, vagy megelőző-felvilágosító szolgáltatáson vett részt.

(2) Az (1) bekezdés nem alkalmazható, ha a bűncselekmény elkövetését megelőzően két éven belül

a) az elkövetővel szemben a vádemelést azért halasztották el, illetve a nyomozást vagy az eljárást azért függesztették fel, mert vállalta a kábítószer-függőséget gyógyító kezelésen, kábítószer-használatot kezelő más ellátáson vagy megelőző-felvilágosító szolgáltatáson való részvételt, vagy

b) az elkövető büntetőjogi felelősségét kábítószer-kereskedelem vagy kábítószer birtoklása miatt megállapították.


2014. szept. 18. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor van ez úgy, ahogyan te mondod, hogy ha papírral igazolod azt, hogy legalább hat hónapig részt veszel az elvonó kezelésben, vagy ha nem tudod igazolni, akkor nem büntetnek, ha elvállalod az elvonókezelést.
2014. szept. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszadó sem teljesen helyes, a jövőbeli részvétel nem elég, az első fokú ítéletig azt kell igazolni, hogy részt vettél rajta.

És az sem mindegy mennyiről van szó, mert ha meghaladja a csekély mennyiséget, akkor ez a lehetőség is bukta.

Meg persze az sem biztos, hogy kellemes, ha bevonnak egy nagyobb volumenű nyomozása.

Egyébként ettől még semennyire nem legális a füvezés, csak nincs értelme, hogy ennyi miatt lesitteljenek.

Ja és ha nem vagy még nagykorú, a szüleidet is elővehetik, ezzel is számolj.

2014. szept. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jó, nem azért kérdeztem, csak rátaláltam erre itt GYIK-en és nem tudtam normálisan értelmezni
2014. szept. 18. 16:18
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem legális, a linkelt részt elterelésnek hívják. Előttem már kifejtették a lényeget.
2014. szept. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!