Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányosok: nem zavar titeket,...

Dohányosok: nem zavar titeket, ha másokat zavar?

Figyelt kérdés
Irtó gyakran fújják az orrom alá a füstöt utcán, ilyen-olyan megállókban. Aki dohányzik, azt egyáltalán nem feszélyezi, hogy a környezetében a többiek is "szívnak"? Sosem értettem ezt az önfeledtséget. Hátha valaki most megmagyarázza.
2010. jan. 20. 12:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű: nem gondolunk rá, ezért van, hogy nem vesszük észre sajnos.

Én elnézésedet kérem a többi dohányos nevében. :0)

Ami az embernek természetes tevékenység, nem mindig veszi észre, hogy az másokat zavarhat.

2010. jan. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%

szerintem nem az a legnagyobb baj, hogy zavaró, hanem az, hogy káros. Nekem a lakótársam cigizik, még a szobája ajtaját sem hajlandó becsukni.

Ha nem tetszik, költözzem el... Ha ilyen egyszerű lenne a helyzet, meg is tenném.

2010. jan. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%
Nekem anyósomék cigiznek nagyon. Volt rá példa, hogy az asztalnál ültünk, velem szemben ült anyósom, és fújta a füstöt az arcomba. Engem nagyon zavart, és diszkréten célozgattam rá, hogy ez mennyire káros, stb. Erre felháborodva fröcsögött, hogy a kávé, amit éppen ittam, na az a káros!!!
2010. jan. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Meddő vita.

Aki bagózik azt úgysem lehet meggyőzni.

Én is bagózom, tudom, hogy káros, mégis szívom.

Ez kb ugyanolyan szendvedélybetegség, mint pl a rulett.

Igyekszem figyelni, hogy mást ne zavarjak vele, pl evés után az asztalnál nem gyújtok rá, ahol nem bagóznak ott kimegyek a lakásból, stb.

2010. jan. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Hahó!

Adohányosok is emberek és lehetnek normálisak!

Én például mindig megkérdezem idegen helyen, hogy rá lehet-e gyújtani, kisgyerekes házban nem dohányzom ottbenn, mégha a szülők igen, akkor sem, mert normális ember vagyok. Ha a barátnőm leszokik, nem fűzöm, hogy jöjjön cigizni, és nem is adok neki cigit, mert pillanatnyilag megingott.Terhes nők közelében sem gyújtok rá, magyarul figyelek az embertársaimra. Ha az utcán megyek, igyekszem senkinek sem az arcába fújni!

Szívok, de nem szí(i)vatok.

2010. jan. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Hmm, ez tényleg meddő vita!


én is dohányoztam, de mindig figyeltem hogy ne fújjam másra a füstöt. inkább kiálltam az esőre, csakhogy a buszváróban ne menjen másra a füst, bár ritkán gyújtottam rá ha kis helyen sok ember gyűlt össze. nem dohányos házban naná hogy még akkor sem gyújtottam rá ha azt mondták hogy szabad.


egyébként egy hete nem dohányzok, egy szálat sem, mert kiderült hogy babát várok. ma éppen az orvosi rendelő előtt vártam hogy jöjjenek értem mikor rámjött a cigifüst. nem tudtam haragudni, hisz a férfi a lépcső tetején állt, tőlem 3 méterre, nem tehetett arról hogy a szél felém hozta, miközben ő a kijelölt helyen cigizett. Azt hiszem ezáltal hogy dohányoztam, megértem a dohányosok helyzetét és sosem fogom szidni őket, s mindenféle fajnak elhordani csak azért mert cigiznek!.


persze vannak igazán kúlturálatlan dohányosok, itt most nem róluk van szó!

2010. jan. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
52%

lakótársad cigizik.....háthallod, gondolom mikor odaköltöztél tudtad h cigizik. akkor minek költöztél oda? ha kényszerhelyzetben voltál akkorsem sopánkodhatsz, azaz ő lakása, azt csinál amit akar. max kérd meg szépen h csukja be az ajtaját, mert téged zavar. ilyen egyszerű. vagy: CSUKD BE TE!!!!

a dohányosok nemfognak azért nem dohányozni, mert a másik fele hisztizik. sok dohányos, köztük énis, igyekszünk mindig arrébb menni, pl egy buszmegállóban. és tömegben nem rágyújtani. de van akinek még az a távolság sem felel meg, már a bokorban állok kb, de egyesek még mindig csúnyán néznek rám, h hogy merek én itt cigizni. az ilyeneket, bocs ez csúnya lesz, de a busz alá lökném. rohadt messze vagyok tőle, kizárt h érzi vagy hogy rámegy a füst, de ő azért csúnyán néz, mert egyes antidohányosok már túljátsszák a szerepüket. a dohányos is ember, őt is elkell fogadni. mi, dohányosok is elfogadjuk az antidohányosokat, és a jelenlétükben mérsékeljük, vagy visszafogjuk magunkat. mi teszünk ő értük, akkor ők is tegyenek meg, legalább annyit, hogyha 40 méterre állok az illetőtől és kizárt h rámenjen a füst akkor legalább akkor ne nézzen rám vérben forgó szemekkel.

2010. jan. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
75%

Ja, a lakótársam, és nem a főbérlőm, ugyanannyi jogokkal, mint én. Ráadásul neki erkélye is van, ahová kimehetne, ha cigizni akar. De nem teszi. Már megkértem, hogy csukja be az ajtót, nem teszi.

Szóval nemcsak kultúrált dohányosok vannak, és olyanok, akik 40 méterre húzódnak a nemdohányzóktól, hanem olyanok is, akik tesznek a másikra...

2010. jan. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
58%

14:25-ösnek.


40 méterről nyilván nem érezni, de 10-ről simán.


Nektek dohányosoknak nincs olyan érzékeny orrotok, bármilyen illatról/szagról legyen szó, egyszerűen kb fele olyan jól észlelitek, mint aki nem füstöl.

(tapasztalat, dohányosokkal is diskuráltam erről, beszámoltak ők is, hogy tényleg sokkal rosszabb a szaglásuk, mint annak idején...)


Nekem ráadásul sokkal érzékenyebb, mint az átlagé, és nagyon utálom a cigiszagot... képzelheted, hogy megérzem szinte mindenről, ha füstöl az illető, semmilyen parfüm se nyomja el azt a bűzt, akkor se, ha a leglájtosabb cigikéről van szó.

2010. jan. 21. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan dolog, hogy én betartom úgy általában a "jobbra tartsot", ha mindenki betartaná jó lenne, könnyebb lenne haladni. A legtöbben nem is tudnak róla, hogy van ilyen, nemhogy alkalmazzák a mindennapokban. Én mégis jobbra tartok, hátha... Én fölszedem a kutya-gumit, még ha semmi értelme sincs, mert a legtöbben nem szedik föl.


Amíg ennyi önző és érzéketlen ember van, nem igazán fog zavarni, hogy zavarja-e őket a füst, valamiben nekem is önzőnek kell lennem, hát én ezt választottam.

Na meg hát ez a módi, hogy az ember csak magára gondol, nekem is bele kell tanulnom, nem?

Asszimilálódni kell, asszimilálódni. :D

2010. jan. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!