Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A nikotin megvonás miatt...

A nikotin megvonás miatt fulladok és tudok-e tenni ellene valamit? (többi lent)

Figyelt kérdés

10 év dohányzás és legalább 5 leszokási kísérlet után átváltottam nikotin tartalmú liquides e-cigire. Eddig tökéletesen bevált. Eleinte amikor éreztem a nikotin hiányát, a cigi jutott egyből eszembe, de pár slukk az ecigiből és el is múlt a hiányérzet. Egy hónap alatt már automatikusan az ecigimért nyúlok. VISZONT. Anno 2 doboz töltött (!!!) cigaretta/nap szívtam és amikor elegem lett megpróbáltam egyből letenni. Nos ez úgy fulladt kudarcba hogy a második cigi mentes nap orvost kellett hívni hozzám mert nem kaptam levegőt és kidőltem. Az orvos javaslatára rágyújtottam és a napi bevitelt csökkentve próbáltam leszokni. egészen napi 4 szálig levittem, de sajnos utána ismét emelkedni kezdett és most napi kb 20-25 szál/napról váltottam ecigire. Ennél 18-as erősségű eliquidet használok. Nos a lényeg: bár jó az íze, ha huzamosabb ideig (1 óránál tovább) nem szívok bele, kapar a torkom és fulladok, HOLOTT nem kívánom mint pl a cigit nem is olyan régen (itt jegyezném meg hogy már most hányingerem van a cigi szagától, ha megérzem szinte menekülök). Gondolom a fulladás=pánik a nikotin megvonás miatt. Nincs ez ellen valami hatásos módszer?



(sry kicsit szétszórtan fogalmaztam, sok volt a meló :D )



2014. okt. 4. 21:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Valamennyire jelenleg én is fulladok, 5 év cigi után 38 órája elegem lett, és letettem a cigit. A fulladás mellett a pszichés függõséggel is küzdök, úgyhogy szenvedek (y) amúgy a nikotinfüggõséget pár nikotinmentes nappal orvosolni lehet... nagyjából az elsõ 3 nap kritikus, 3 hét alatt pedig teljesen kiürül a szervezetbõl a nikotin, és ezzel a függés is végetér.


20/f

2014. okt. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Sziasztok,


Valószínűnek tartom hogy a tüneteid a nikotin megvonásból származnak.

Ha èrdekel, nèzd meg a videómat. A Projekt: hogyan szokok le a cigiről.


Heti 1-2 videót teszek majd fel ebbe az irányba.


[link]

2017. aug. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!