Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 13 évesen gáz cigizni? Többi...

13 évesen gáz cigizni? Többi lent.

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy 13 évesen dohányzom. Nem divatból, vagy menőségből, hanem stresszcsökkentőként. Mert egyszerűen már nincs erőm élni, és ha nagyon kivagyok akkor muszáj. Heti 1-2 szálról van szó. Szánalmas kommentelők kíméljenek, normális véleményt kérek, érvekkel. Köszönöm:)

2014. okt. 7. 17:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%

"Szánalmas kommentelők kíméljenek" Te alap evvel a sztorival az vagy.

"normális véleményt kérek, érvekkel." Mert még a tested nincs teljesen kifejlődve. És ez majd gátolni fogja a továbbiakban a fejlődésed valószínű.

Ja és kis 13 éves kiskorú vagy. Aki alapból nem dohányozhat. Nem tudom honnan kerül hozzád a cigi de gratulálok nektek.

2014. okt. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%
Akárhány évesen gáz, nem csak 13 évesen!
2014. okt. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem érzem magam szánalmasnak, vagy kevesebbnek ez miatt. Sőt többnek érzem magam, amiért én nem divatból dohányzom, hanem mert jólesik. Gyerünk, most kiforgathatjatom a szavaimat.
2014. okt. 7. 18:01
 4/16 anonim válasza:
91%

A környezetre és rád is egyaránt káros, és miért is érzed magad többnek ettől?? inkább el kéne bújnod szégyenedben, hogy kiskorú létedre rászoktál cigire....

És itt vannak az érvek: rákos lehetsz tőle, papám is kemo terápiába halt bele, és borzalmas volt. Nehezebben lélegzel, ha nincs alaraterőd akkor nem tudod letenni, és mert egyszerűen rossz hogy dohányzol!! Ha mindenképp akarsz "stresszcsökkentés" miatt dohányozni akkor várd meg legalább míg nagykorú nem leszel. Egyébként mitől vay ennyire stresszes, mármint a sulis bajokon kívül, nemigaz hogy azokat nem lehet kibírni, én is kibírtam a sulit és mégse cigiztem/cigizek!!

2014. okt. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
20%
"Sőt többnek érzem magam, amiért én nem divatból dohányzom, hanem mert jólesik. Gyerünk, most kiforgathatjatom a szavaimat." Kisfiam lehet azt hiszed ez szerinted okés. De mikor te születtél én már azt a padot koptattam amit még csak most ismertél meg. Szóval vegyél vissza ha már véleményt kértél.
2014. okt. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
58%
heti 2 száltól MÉG senki sincs rászokva
2014. okt. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Lany vagyok, es nem csak a suli miatt. Két éve az orvosok depresszióval diagnosztizáltak, antidepresszánst szedtem. Szociális fóbiam van, felek az emberektől. De amikor érzem, hogy a torkomat, számat, tüdőmet marja a füst, jo érzésem van es ezt elfelejtem. Eleg befolyásos vagyok, kivétel ebben.
2014. okt. 8. 16:24
 8/16 anonim ***** válasza:

A szánalmas nem TE vagy, hanem a dohányzás. Sajnos én is rászoktam-15 évesen- és most közel a 18-hoz le akarom tenni. Egyszer már sikerült 4 hónpra, de sajnos visszaszoktam. Nem vagy se kevesbb a cigitől, se több, viszont tönkreteszed magad. Most még nem érzed, heti 2 száltól, de majd ha 2 év múlva napi dobozzal fogsz szívni, semmi élvezet nem lesz benne, cserébe nem tudsz majd leszokni, és sokkal depressziósabb leszel. Ideges vagy, rágyújtasz, iszogatsz, rágyújtasz, eszel rágyújtasz, ebből fog állni az életed, és amikor abba akarod majd hagyni, lelki rokkant leszel, a fizikai, de főleg a lelki függőség miatt. Egy idő után már csak a cigiben fogod látni a menedéket, de nem fogod élvezni, csak marni fogja a tüdődet mikor a 25. szál cigi füstjét szívod be a nikotinnal telített tüdődbe, ami borzasztó érzés-de nem elég indok arra, hogy lerakd, mert nem tudod megtenni. Ezt akarod? Még nem késő. Tálán most egy okoskodó fąsznak tartasz, mert majdnem minden dohányos azt mondja amit én, hogy ne szokj rá, nem éri még, de idővel majd rájössz, hogy így van. Én ha abba tudnám hagyni, örömmel megtenném, de nem tudom.

Egyébként ha stresszt akarsz levezetni sportolj, az a leghatásosabb, legősibb módszer erre.

17/F

2014. okt. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Anya! Nem vagy szánalmas, abszolút megertem és valahol egyet is értek vele. Mert azt vallom, hogy minden tininek ki kell próbálni. VISZONT! tudni kellene, hogy heti 1-2 szál ugyan majdnem elnéző, de hosszú Távon a Péterék stb nem lesz a megfelelő. Én is szívtam majdnem egy évig, napi 3-4 szálat, és mikor úszok, nagyon lihegek. Pedig szinte alig szívtam... 13 évesen nem szabad az esélyed elvenni a gyerekvállalástól, mert később nagyon megbanod. Szóval szerintem nem gáz, nem ciki, nem szánalmas de semmiképp nem jó úton jársz.. tedd le mihamarabb!! 15/F
2014. okt. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
43%
Nem elnéző, elenyésző! Bocsánat
2014. okt. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!