Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Igaz, az az állítás, hogy a...

Igaz, az az állítás, hogy a vietnámi háború alatt kapható cigaretták között volt a dobozban volt egy ú. n szerencseszál, ami füves cigi volt, hogy vidáman halhassanak meg?

Figyelt kérdés
Kocsmában hallottam, és ugyebár ott sok mindent mondanak, de a felvázolása ép-érvékkel történt. :D
2014. okt. 27. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Erről én is hallottam. Bár szerintem a félelem, és a háború súlyának enyhítésére kaphatták.
2014. okt. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
katonának nem adnak olyat, ami rontja a teljesítményét, főleg nem háborúban... ha tettek is bármilyen drogot a cigibe, biztosan nem füvet, ez csak városi legenda.
2014. okt. 28. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Lucky Strike ciginek volt valami hasonló története
2014. okt. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 homo ludensz ***** válasza:

Rontja a teljesítményét a katonának? Gondolod hogy valamelyik parancsnokot érdekelt ez a kényelmes támaszponton míg a szivarját szívta és a piáját kortyolgatta. Tologatta az asztalon a bábuit és közben ordibált a telefonba hogy irtsd a sárga majmokat.

A napokban hallottam egy doni frontról hazakerült honvéd visszaemlékezését. Az oroszoknál hajnalban támadás előtt a csajkafedélbe vodkát osztottak és így felturbózva mentek rohamra. Nem hiszem hogy egy kis ízfokozó lerontotta volna a katonák teljesítményét. Az LSD.-t nem e célra találták ki?

2014. okt. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nem az lsd-t nem e célra találták ki... méghozzá nagyon nem... a múltkor hallottam... ismét a városi legendák legnagyobb ismérve.
2014. okt. 29. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Érdekes is lenne egy hallucinogén anyaggal betripezett katona a fronton
2014. okt. 31. 23:31
 7/9 homo ludensz ***** válasza:
91%

Azt nem tudom hogy a füves cigi milyen hatással lenne a harcoló alakulatokra,de a vodka vagy tömény alkohol szinte félelem nélkülivé teszi a harcosokat. Természetesen több az áldozat is.

A dolog érdekessége hogy a lényegében üres gyomor egy esetleges hastájéki sérülésnél nem robban szét. Ezt bemutatón láttam ahol illusztrálták is a gyakorlatban.

2014. nov. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]

Lucky Strikeról beszélhettek :D

2014. nov. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
vodka? tömény alkohol? hát lehet, hogy félelem nélkülivé tesz... de harcképtelenné is... ittál már alkoholt?
2014. nov. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!