Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan, illetve milyen szaksze...

Hogyan, illetve milyen szakszervezetek segítségével szokhatok le a marihuánáról?

Figyelt kérdés

Kedves Olvasók!


Már 2 éve tartósan marihuána fogyasztó vagyok és azt tapasztaltam magamon, hogy demotiváltabb vagyok, kevésbé tudok fogalmazni, illetve introvertáltabb lettem, mind emellett kevesebb alkoholt is fogyasztok, de nem sportolok. Általánosan pesszimistábbá váltam, méginkább megutáltam az emberek társaságát. Rájöttem, hogy ez az életmód nem folytatódhat, vissza akarom nyerni a régi énem. A motivált énemet.


Hol kezdjem?

Milyen szakszervezetekhez fordulhatok?

Vannak-e nyílt elterelési programok?

Hol találom ezeket?


Azt olvastam, hogy 2013 óta nem mehet akárki elterelésre.



2015. jan. 3. 20:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
"szakszervezetek"????????????????
2015. jan. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az Ébredések Alapítvány foglalkozik ilyesmivel, a Kálvária tér 5. szám alatt dolgoznak. Van nappali kórházuk, pszichiáterük, pszichológusuk, különböző terápiáik a művészetterápiától a gyógyszeres kezelésig.


(A szakszervezet az más, az egy-egy szakma érdekérvényesítésére van - pl. a guyfagyári munkások szakszervezete.)

2015. jan. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 cli_hlt ***** válasza:

Szia! Próbáld meg ezt: [link]


Vedd azt is figyelembe, hogy a leszokás önmagában nem fog megváltoztatni (legalábbis nem biztos).


Így csak azért, mert nem szívsz, még nem fogsz automatikusan sportolni. Ismerek lusta, kövér, nem füvező emebreket :)

2015. jan. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
semmi értelme nincs, fizikai függõség nincs, ha pedig ezeket tényleg így gondolod, akkor csak meg kell hoznod a döntést, hiszen ha komoly lelki függõséged lenne, nem beszélnél így Sensimiliáról.
2015. jan. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Elterelésre ne akarj menni, az azoknak van, akiket elkaptak fűvel, és ezzel válthatják ki a börtönbüntetést. A hozzád legközelebb eső addiktológus szakembert kell felkeresni, (a legtöbb kórház Mentálhigiénés Központjában, vagy pszichiátriáján van ilyen, ha nem ismersz ilyet, fordulj a háziorvosodhoz, biztos fog tudni segíteni.). A pszichiáter, lehet, hogy átmenetileg gyógyszert akar majd felírni, ha nem akarod, ne fogadd el.


Többféleképpen kezdheted, például egyik napról a másikra abbahagyod. Ilyenkor számíthatsz szorongásra, álmatlanságra, esetleg izzadás és zavarodottság is felléphet. Viszont így hamarabb éred el a célod, mégpedig, hogy teljesen abbahagyd a marihuána fogyasztást. (Az angol ezt "cold turkey" módszernek nevezi, olvass utána a neten, ha van kedved).


A másik lehetőség, hogy fokozatosan csökkented az elfogyasztott fű mennyiségét. Kisebb cigiket csinálsz, kevesebb fűvel, ritkábban. És így szép fokozatosan eljutsz odáig, hogy letedd.


De egy valami nagyon fontos. A fű "hozott anyagból dolgozik", tehát nem tesz demotiválttá, vagy befordulttá, ha van ilyenre hajlamod azt a (túl)használat felerősítheti. (Mint ahogy ha jókedvűen tépsz azt is megsokszorozza, ugyanez a másik irányban is igaz). A fű közelebb visz önmagadhoz ami sokszor jó, de ijesztő dolgokat is felszínre hozhat (pl. introvertáltabb leszel), de ezek nem (kizárólag) a fű hatásai, ez "belőled jön". Ennek az okát pedig egy jó pszichológussal kéne felderíteni. (Ezt szintén kérheted akár háziorvostól is, hogy ajánljon, de mehetsz magánrendelésre is, csak úgy jóval drágább. A Mentálhigiénés Központokban, tb alapon megy a terápia.)


Hajrá, jobbulást! :)

2015. jan. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszöm az értelmes válaszokat. A cold turkey módszert választottam. Nagyon álmatlan éjszakáim vannak eddig, 5 napja nem szívok. Olyan, mintha csak 1-2 órát aludtam volna, közben 8-10 órákról van szó.
2015. jan. 6. 17:04
 7/13 cli_hlt ***** válasza:
Ha 5 napja megy, akkor jól nyomod, csak így tovább! Gondolj arra, hogy eddig mennyi energiát fektettél bele. Ne add fel! Nemsokára vége lesz.
2015. jan. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy tiszta marihuánát fogyasztasz, és nem csak valami szintetikus "füvet"?

Mivel én úgy tudom, hogy a Marihuánának nincsenek különösebb mellékhatásai, csak jót tesz!

A sok szintetikus szar, pedig eléggé káros!

(Ezzel nem megkérdőjelezni akarlak, vagy éppen kérdőre vonni a szavad!)

2015. jan. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 cli_hlt ***** válasza:

Utolsó, ne őrülj meg. Mellékhatása a hajnali harmatnak is van.


A kannabiszra igen is rá lehet szokni, másnapja is van. No meg elvonása is, bár nem olyan rossz, mint mondjuk a kávénak :) (True story :P)


Ha a kérdezőt zavarja valami, ami a fogyasztás velejárója, eldöntötte, hogy megáll, és nehezen tudja csökkenteni az adagját mindezek ellenére, akkor segítségre szorul akkor is, ha csak sós vízről van szó.

2015. jan. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Erősnek kell lenni ahhoz hogy abba hagyd, másrészt pedig kis mennyiségben általában fájdalom csillapító hatása van.
2015. jan. 29. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!