Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan tudnám letenni a cigit?

Hogyan tudnám letenni a cigit?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, kb fél éve rendszeresen dohányzom napi kb. 5 szálat, bulikon többet. Anyumat nagyon zavarja, nem szid le érte, csak csalódás neki, hogy ilyen gyereket nevelt. Ez a 3. nap hogy nem gyújtok rá, 3 napja elosztogattam az összes maradék cigimet. Szeretnék bizonyítani a haverjaimnak és anyukámnak is, hogy van annyi akaraterőm, hogy örökre letegyem a cigit. Az a baj, hogy a barátaim egy része is dohányos, így még nehezebb a dolgom. Az ilyen "de gyász vagy hogy 14 évesen dohányzol" kommenteket most nem szeretném, segítségért jöttem ide, hogy ne dohányozzak 14 évesen!:) Mondjatok bármit amivel könnyebb lesz ez az időszak. Köszönöm előre is.

2015. jan. 12. 09:31
 1/8 anonim válasza:
ne foglalkozz azzal hogy körülötted dohányoznak ebben a korban ugyis felvágás és menőségből dohányoznak nem nehéz letenni csak döntsd el magadban hogy neked ez nem kell nincs rá szükséged és ha ráakarsz gyujtani inkább rágozz vagy szotyizzál vagy szimplán kerüld a dohányos társaságot és beszépgess sokat anyukáddal lássa hogy komolyan gondolod
2015. jan. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok mai gyerek, 13 évesen 'bebandáztam' és a fő jellegzetességünk a cigi volt. Mi voltunk a 'cigisek'. Éveken át cigarettáztam. Már hosszú évek óta nem dohányzom. Egyetlen módja van annak, hogy VÉGLEGESEN letedd. Ne nyúlj hozzá! Ha kínálnak azonnal mondj NEM-et! Aztán azonnal dícsérd meg magad, hogy győztél! Ezt ismételd ameddig kell. Kb két-három hét alatt elmúlnak a tünetek, de fontos, hogy ne hagyd a haverokat hogy befolyásoljanak. Ha érzed a szagát és kívánod, azonnal mondj NEM-et! És dícsérd meg magad, hogy újra győztél! És így tovább... Egyszer csak már észre sem veszed és VÉGLEG leszoktál. Addig ameddig nem saját akaraterővel próbálkozik az ember, a körülmények megváltozása újra és újra 'triggerelni' fogja az igényt egész életén át. Google.
2015. jan. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem Allen Carr könyve segített, fejben dőlt el a dolog... Bár az elolvasás után kellett egy kis idő, de a számtalan leszokási kísérlet után amikor elnyomtam az utolsót, éreztem, hogy "most végérvményesen megszabadulok ettől a káros, büdös, egészségromboló bűzrúdtól".
2015. jan. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

En csak magamrol tudnek beszelni. Eldontottem, hogy uj evtol leszokok a cigirol. Mar 12 napja nem szivtam. Kidobtam a gyujtokat, a cigis papirokat , szoval mindent. Nem viszek magammal sok penzt sehova, igy nincs meg azaz erzes” Jaj, van penzem, belefer egy dobozzal". Es igyekszek nem ra gondolni.Mondjunk nekem nagy segitseg , most a vizsgaidoszak is, mert otthon vagyok. Itthon pedig senki nem dohanyzik. Az igazi kihivas a barataimmal valo talalkozaskor lesz. Mivel mindenki cigizik. Ha ellen tudok allni , akkor mar nem lesznek problemak.

Amugy en 2 evig rendszeresen dohanyoztam, napi 5-10 szal meg volt. Bulizaskor meg masfel doboz.

Nagyon sok akaratero kell hozza, de ha igazan elszant vagy sikerulni fog. Es ezt egy olyan ember irja, aki egyaltan nem a kitartasarol hires ;). Ha nekem megy, neked is fog!

2015. jan. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha egyből nem tudod abbahagyni szívj fokozatosan kevesebbet és gyengét.
2015. jan. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A legjobb lenne ha többet nem szivnal,de ha ez nem megy akkor keveset szij
2015. jan. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is Allan Carr könyve segített nagyon sokat, én nem tudtam elolvasni, kevés az a könyv, amit el tudok, főleg csak fantasy-ket... De szerencsére van hangoskönyvben ez a könyv, ncore-ról le lehet rántani, érdemes meghallgatni.
2015. jan. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönök szépen minden segítséget:) azóta se szívtam még, pedig sok olyan heyzet volt.:/ próbálok kitartani, le kéne tenni ezt a szart. És amit ajánlottatok könyvet le fogom csekkolni:)
2015. jan. 13. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!