Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tapasztalt pipásokat kérdeznék...

Tapasztalt pipásokat kérdeznék? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Kezdő pipás vagyok, most értem el az első nagytakarításhoz és az lenne a kérdésem, hogy a 90%os alkoholos (esetleg sós) megoldás válik be jobban vagy ha veszek pipatisztító folyadékot?

2015. febr. 18. 19:48
 1/3 Józanparaszt ***** válasza:
Üdv! 13 éve pipázom, de soha nem használtam semmilyen folyadékot. A szárat kefével kiválóan ki tudom tisztítani (abból érdemes a jobb minőséget venni), a kazánból meg kikaparom az elüszkösödött részt. Az alkohol gondolom a kátrány leoldására kell. Ha annyi kátrány van lerakódva, amihez alkohol kell, akkor ott vagy a pipád rossz, vagy rosszul szívod, vagy túl nedves a dohány.
2015. febr. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Józanparaszt ***** válasza:
Ja, igen... és minden pöfögtetés után nagytakarítok... jó ez csúsztatás, időnként ellustálkodom. Ha rendszeresen kiakarítod, mintegy a szertartás részeként, akkor le sem tud rakódni annyi szmötyi.
2015. febr. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! Én is tisztítom a kefével minden tömés után, de azt olvastam, hogy a pipálás közben is kell használni a szárkefét, különben tönkremehet a pipa. Erről mi a véleményed? Te szoktad közben is tisztítani?
2015. febr. 23. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!