Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért osztják az észt a...

Miért osztják az észt a dohányosok, hogy a laza nyugtatók, mint pl a Xanax-az megöli az embert?

Figyelt kérdés
Van egy csomó ismerősöm,kollégám,és szomszédom is,akik inkább elszívnak naponta 3-doboz erős cigarettát,minthogy néha egy pici laza nyugtatót vennének be. Igaz,az sem éppen egészséges,de a dohányzás köztudottan halálos tüdőrákot okoz. És a cigis dobozra ez még fel is van írva feketén,fehéren. Na akkor miről is van szó??? Van egy csomó ismerősöm,köztük jelentősen sok a Nő,de Férfi is akad bőven,akik folyton idegbajosak,és dühöngenek minden piti vackon,és állandóan a szájukban van a cigi. Amikor ez egyik ismerősöm már annyira dühöngött hogy már engem idegesített,azt mondtam neki,hogy gyere el a munka helyemre,van egy nagyszerű Doki,akit ismerek,és felír neked egy kis Frontint,vagy Xanax-ot...Erre Ő azt válaszolta. "Én soha egy gyógyszert be nem veszek! A gyógyszer az méreg,és halált rákot okoz." Én erre azt mondtam neki,hogy "Miért,a dohányzás az nem okoz halált? Amikor nagy fekete betűkkel rá is van írva." Erre úgy megsértődött az ismerősöm,és fel volt háborodva,hogy én ne osszam neki az észt. De múltkor meg Ő osztotta nekem az észt,hogy a Xanax megöli az embert,és feloldja az agyat. Aztán a nagy ész osztó,jót akaró aggódó ismerősöm meg napi 4-liter kannás bort iszik,és 2-3-doboz simpfonia cigit szív. Én nem tudom,hogy egyesek ezt hogyan gondolják,és milyen jogon osztanak "jó" tanácsokat,amikor ők ugyanúgy rombolják az egészségüket,csak éppen másként,és máshogy. Én NEM vagyok gyógyszer függő,inkább ütöm a boxzsákot,de van úgy hogy néha jól jön egy kis laza cucc.Nekem ezek után csak az prédikáljon,és akarjon "jót" és nyomja nekem a süket vakert,aki NEM,dohányzik,nem iszik,nem kávézik,gépezik,és még sorolhatnám. Dr:Zacher Gábor Professzor barátom jól megmondta hogy 10-millió függők országa vagyunk. És Amerikába már rá jöttek,hogy egy fűves cigi semmivel sem károsabb,2-deci tömény szesznél. Egy szó mint száz. Ilyen süket dumával,hogy jót akar nekem,és Ő egészséges élet hive,aztán meg két pofára vedli a tablettás bort,meg szívja a fecske cigit ,aztán engem oktat ki. Bort iszik,és vizet prédikál!

#Bagoly mondja #verébnek?
2015. febr. 22. 13:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Pont a xanax NEM laza nyugtató! Szóval az okfejtésed már a példánál borul.
2015. febr. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
De, a xanax laza nyugtató. Olyannyira hogy az egyetlen amit háziorvos is felírhat ajánlás nélkül.
2015. febr. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Igazuk van. A nyugtató is káros, és rohadtul rá lehet szokni. Akkor már a ciginél is károsabb lesz. Inkább be kell b.aszni helyette
2015. febr. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Mert hülyék, tudatlanok, a saját hibáikat lekicsinylik, a másokét pedig eltúlozzák.


Nyilván a gyógyszerszedés se jó, ez tény. De napi 2 doboz cigi elszívása sem az. Akkor már inkább menjen el vmi stresszkezelő tanfolyamra...

Mondjuk én spec. azért a xanaxot is szakorvosi javaslathoz kötném, de mindegy.


Egyszer tüdőgyógyászat gyakorlaton anamnézist vettünk fel egy tüdőrákos betegtől. Mondta, hogy szerinte azért lett daganata, mert egyszer elesett és megrepedt az egyik bordája. Aztán rákérdeztem, hogy dohányzik-e? Jah,hét igen, 40 éven keresztül napi 2 doboz....

2015. febr. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
elég nagy gondok lehetnek ha nyugtatot szedsz.... megis "öl" hosszu évek alatt.....olyan leszel mint a gomba
2015. febr. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Mondjuk aki szerint a 0.75-ös xanax laza nyugtató azzal érdemes lenne elbeszélgetni.
2015. febr. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
A 0.75ös nyilván nem laza :D
2015. febr. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
0,75-ös kiszerelés nem is létezik! A leg lazább,vagyis gyengébb,a 0,25-ös,aztán a 0,5-ös,és az 1-mg-os,és leg erősebb tablettában kapható készítmény,az a 2-mg-os Xanax. Az hogy kit mennyire üt ki,az egyén és alkat függő! De aki bagózik,az ne ossza nekem az észt,hogy mi milyen veszélyes! Én speciel csak ritkán veszek be Xanax-ot,de abból is csak max a 0,5-öset,amikor már nagyon nem bírom idegileg az osztályon lévő mindennel elégedetlenkedő,folyton rinyáló öregeket!
2015. febr. 24. 04:54
 9/19 anonim ***** válasza:

Nézd, mindkét félnek igaza van és egyiknek se. A cigi is káros, mégis van egy csomó 80, 90 éves dohányos. Ezzel máris megdőlt az egyik érv ellene. Kb ugyanúgy káros mint a zsíros kaja v ha hetente egyszer sörözöl. Aki fogékony rá, az meghal tőle.

A gyógyszer meg tényleg méreg. Azt s etudod mi van benne, vegyi kotyvalék. A cigiben legalább tudod, h dohánynövény van, és kátrány lesz belőle. De a gyógyszerben? Ráadásul belassulsz, elhülyülsz tőle. Rászoksz, sokkal könnyebben mint a cigire.


Sajnos ez Magyarországon nagy probléma de sztem külföldön is, h az emberek a tünetet kezelik nem az okot. Csinálják itt a kampányt a cigi, alkohol, drogok, gyógyszerek ellen, közbe minden ilyen függőség kialakulása visszavezethető a stresszre. Ha nem lenne ennyi munkahelyi stressz, több szabadsága lenne az embereknek, nem kéne napi 10 órában húzni az igát, jobbak lennének az életkörülmények sokkal kevesebb bagós lenne, drogos stb. De ez ugye mint tudjuk se a gyógyszergyáraknak, se a cigigyáraknak nem kedvezne, ezáltal a politikusoknak se, nekik a céljuk h az emberek elnyomásban éljenek és magukat pusztítsák el, még a nyugdíjazás előtt lehetőleg.

2015. febr. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Utolsó:

1. Attól, hogy vki bagózik, és 80 évig él, az még baromira nem mond ellent annak, hogy a cigi káros. Senki se mondta, hogy egy cigis 100%, hogy tüdőrákban fog meghalni. Egyszerűen az esélyét növeli. Ha nem cigizel, mondjuk van 1% esélyed a tüdőrákra, cigivel meg van mondjuk 10% (hasból mondtam a számokat, csak a példa kedvéért). Ráadásul a cigi nem csak rákot okoz, hanem egy rakás más dolgot is, amit valahogy mindig kifelejtenek a sztoriból (COPD, érelmeszesedés, trombózis stb.)


2. A gyógyszerek összetétele nem csak hogy tökéletesen pontosan ismert, de még ráadásul tökéletesen pontosan szabályozott is. Sőt, még a kockázatok is pontosan ismertek.

Ezzel szemben a cigi (és az égés során keletkező összes anyag) összetevőit nem lehet ilyen pontosan meghatározni. De amiket meghatároztak, azok közül is a legtöbb káros és rákkeltő.


Meglehetősen buta dolog, hogy sem a cigi összetételéről nem tudsz semmit (csak azt a 3 dolgot, amit felsorolnak a dobozon), de a gyógyszer összetevőiről nem tudsz semmit, de a hülyeséget azt nyomod.


Ennek ellenére abban én sem értek egyet a kérdezővel, hogy egy kis stresszre nyugtatót kell szedni. Azért a stresszkezelésnek vannak kicsit egészségesebb módozatai is.

De attól még, hogy a sok hülye azt gondolja, havi 1 szem xanax nem lesz károsabb, mint a napi doboz cigi.

2015. febr. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!