Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 20 évesen még van remény,...

20 évesen még van remény, hogy visszanyerem a jó memóriám?

Figyelt kérdés

Egy évig voltam altatós és nyugtatós kezelés alatt. Sokféle benzot kipróbáltattak velem, végül amivel rendesen tudtam aludni az a Rivotril volt. A pszichiáterem szerint nem is kis adagban: 2 mg minden este. Nappal ha elkapott szorongás akkor vettem csak másféle nyugtatót (xanax/bromazepam). Végül fokozatosan csökkentve az adagot sikerült letennem. 5 hónapja nem szedtem semmi féle benzot. Most eszmélet rá, hogy sokkal nehezebben tanulok, nehezebb felfogásu vagyok, hamar felejtek, nem értem amit mondanak, nehezen fogok fel dolgokat. Még anyukám is többször rámszolt, hogy mit csináltam az agyammal azokkal a hülye gyógyszerekkel.


5 hónapja benzo mentes vagyok, viszont 4 antidepresszánst szednek a migrénemre, és még egy pár hónapig kell. (Mondjuk azt nem tarom nagy adagnak: 25 mg amitriptilin/nap). Az nem tudom mennyire károsítja a memóriát.


Szerintetek van még remény regenerálódni?



2015. febr. 19. 10:58
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat! 4 hónapja szedek antidepresszánst.
2015. febr. 19. 11:03
 2/9 anonim ***** válasza:

Olvass sokat, tanulj valamit, a net teli van ingyenes anyagokkal. Olvass idegen nyelveken.

Az egy dolog, hogy baromira fejleszti a memóriád/gondolkodásod, de mivel elfoglalod magad, leheta hülye altatókra se lesz többet szükséged

2015. febr. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ha még mindig gyógyszeres kezelés alatt vagy, akkor nem lehet tudni, annak a mellékhatása miatt tompa-e az agyad. sőt, ha antidepresszánst szedsz, akkor elég valószínűnek látom, hogy amiatt lehet rajtad a köd.

ha valami lelki problémád van, azt nem gyógyszerrel kellene megoldani, az nem is megoldás, csak tüneti kezelés.

ahhoz gratulálok,hogy a nyugtatót le tudtad tenni.

2015. febr. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mielott szedtem az antideoresszanst, akkor is ugymond 'kodosnek' ereztem az elmem.


Lelki problemam az nem hinnem, hogy van. A nagyon suru migrenek miatt kell szednem az antidepresszant. Nem vagyok depresszios.

2015. febr. 21. 21:35
 5/9 anonim ***** válasza:

nem tudom, ki az az "orvos", aki a migrént antidepresszánssal kezeli.

nálad az okokat kellene feltárni, nem pedig még tetézni a bajt.

ahogy a saját eü problémáimon látom: az orvosok max. a tüneteket kezelik. ha igazán meg akarsz gyógyulni, a saját utadat kell járnod, kutatóvá kell válnod, és mindent be kell vetned. én pl. meditáció, étkezés, sport, stb. terén dolgozom magamon.

2015. febr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A nagyon gyakori migrént szoktak antidepresszánsal kezelni. Nem én vagyok az első és az utolsó sem. Heti több roham esetén pedig nincs idő arra, hogy tárogassam a okokat, mert nem eshetek ki az életből, munkából egyetemből, mert minden második nap migrénem van, és hányok egész nap, és úgy dobom le a kilókat mintha lenne miből. Ez itt a helyzet.


Azonkívül pedig nem is ezzel kapcsolatos a kérdésem.

2015. febr. 27. 12:40
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze! A tv-ben is reklámoznak ilyesmit :) Berocca, stb
2015. márc. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia, én még ilyenről nem hallottam, hogy a migrént antidepivel kezelik, de ha te azt kapol rá, akkor valszeg valami pszichoszomatikus migrén, most ezt nem csak a levegőbe mondom, énis szedek antidepit egy ideje, de nem migrénre, viszont az egyszer biztos, hogy a szorongás meg a stressz okoz migrént. Szóval tuti van valami lelki bajod, csak nem mered mondani senkinek, talán még magadnak sem mered bevallani, ha a szedálás segít rajta akkor az bizony lelki eredetű....
2015. márc. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De, hogy a kérdésedre válaszoljak, egy év alatt nem okoz maradandó károsodást a nyugtató, főleg ha le is tudtad tenni
2015. márc. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!