Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Értem én, hogy sok káros...

Értem én, hogy sok káros anyag van a dohányfüstben, de nem túlzás ez egy kicsit?

Figyelt kérdés

[link]

Balról jobbra(és onnan vissza):

Bután: nincs élettani hatás, max megfulladsz, ha nem veszel levegőt(+ugye az öngyújtóban van nem keletkezik égéskor, és hát nem az öngyújtót szívjuk)

Kadmium: Na hát igen, ez káros, nem is kicsit.

Sztearinsav: Persze, gyertya készítésnél is fontos szerepe van, de élelmiszeripar is alkalmazza.

Hexamin: Gumigyártás persze, de főként tartósítószerként, és gyógyszerként használjuk.

Nikotin: Igen, tudjuk, dohány, függőség, csakhogy nikotin a krumpliban is van, és kis mennyiségben növeli a szellemi teljesítményt.

Ammónia: Mosás, festés (ja és persze kígyómarás) esetén alkalmazzuk.

Festék: Hát igen, erre nincs mit szólni... mondjuk a filtert nem kéne elszívni.

Metanol: Hétköznapi néven metil-alkohol(de persze így mindenki ismerni), persze, meghalsz, csak ehhez be kéne vinned belőle 50g-ot, valahogy nem hinném, hogy kb. fél gramm dohányban lenne ennyi.

Szén-monoxid: Szintén egyértelműen káros anyag.

Metán: Ezzel fűtünk, főzünk(java részben), már ahol földgázzal tesszük.

Arzén: Valóban nagyon veszélyes és halálos elem, de oldatait gyógyászatban alkalmazzák.


Tévednék valamelyikben? Mit gondoltak erről az egész, túlzott dohányzás elleni kampányolásról?



2015. márc. 19. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Valakiknek ez az érdekük, hogy ekkora hisztériát csináljanak. Legalább annyira káros a kipufogógáz, és az egyéb légszennyezés. Az élelmiszerekben levő adalékanyagokról, stb.-ről jobb nem is beszélni.
2015. márc. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Inkább arról keress statisztikát, hogy mekkora a tüdőrákosok és egyéb betegségben szenvedők aránya a dohányosok és a többi ember között. Vagy hogy átlagosan mennyivel előbb halnak meg a dohányosok.
2015. márc. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
#1-esnek: a légszennyezés, tartósítószerek, stb. a dohányosokat is érinti ugyanúgy, mint mindenki mást. Azért az nem mindegy, hogy ezek mellé még jön pluszba a dohányzás káros hatása, vagy nem.
2015. márc. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nem mindegy, hogy pluszba jön rá a többire még ekkora terhelés. Dohányosként mondom ezt.

AKinek esze van, nem szokik rá, főleg nem "divat"-ból, mert meg "menő" tizenévesen.


Amúgy jókat röhögök a Körúton futókon. Vaj, miért is???? :))))))

2015. márc. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Persze, a dohányzás káros, ezt mindenki tudja, de akkor azt írják a kép fölé, hogy a tüdőbetegek 75%-a (nem tudom mennyi) dohányzik/dohányzott, nem pedig azt ami bár igaz, de az igazságnak csak egy kis darabkája.
2015. márc. 19. 22:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Konkrétan melyik feliratokra gondolsz?
2015. márc. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mintha leírtam volna cirka 20 sorban.
2015. márc. 19. 23:02
 8/8 anonim ***** válasza:
de ez a kép nem feltétlenül arról szól, hogy miért veszélyes a dohányzás, csak felsorolja benne az anyagokat... ;P
2015. márc. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!