Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Aki mostanában "szokott le" a...

Aki mostanában "szokott le" a cigiről, hogy érzi magát?

Figyelt kérdés
Mióta nem szívod? Milyen érzés? Hogy viseled? Mikor lesz már jobb,könnyebb?
2010. febr. 20. 00:52
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

Csak miattad beléptem! :)

Én október 30.-án raktam le a cigit, tehát 3,5 hónapos vagyok. A leszokásnak NEM TÖBB mint egy hátránya van: felszed néhány kilót az ember. Szerintem még akkor is ha sportol. Nagyobb lesz az étvágyérzet, és ez ellen egyszerűen nem lehet mit tenni. A hátrányok ezennel ki is merültek, már csak előnyök maradtak, az viszont nagyon sok!!

Megéri leszokni, ugyanis ma már rohadt drága lett a cigi. 5-6 éve még egy átlag fizetésből el lehetett dohányozgatni, de lassan már csak a gazdagabbak engedhetik meg maguknak. Szóval ha leszoksz, akkor iszonyatos mennyiségű pénz a zsebedben marad!!!

Nem leszel büdös bagószagú. És nem fizetsz pénzt azért hogy megöld magad. (Ha belegondolsz, ez rohadtul szánalmas hogy emberek milliói súlyos pénzeket fizetnek azért, hogy roncsolják az egészségüket fölöslegesen, mondom ezt 5 év dohányzás után!!)

Szóval: az első két hét az maga a pokol tüze, nem viccelek, én szó szerint a 10 körmömmel kapartam a falat. Egyszerűen ordítani tudna az ember, annyira hiányzik neki a bagó, és csak két út van: vagy nem gyújt rá továbbra sem, vagy megint rágyújt, és megin indul az ördögi kör.

Viszont amikor a 2 hetet kibírja az ember, akkor egy kicsit már elkezdi magában átértékelni a dolgokat. Még azért meg-meg kívánja az ember a cigit, de már sokkal könnyebben mond nemet, akár a haverok kínálják, akár egymagában van. Az első 2-3 héten aki túllendül, és fejben eldöntötte hogy valóban leszokik, annak menni fog! Akinek meg nem megy, az sajnos nagy eséllyel a tüdőgondozóban fogja átértékelni magában a dolgokat, kissé már megkésve...

Zárszóként: a lényeg az hogy ezt belül, magadnak kell eldöntened hogy le akarsz szokni. Ha ez az elhatározás elég erős, akkor simán menni fog, főleg ha 1-2 hét után belenézel a pénztárcádba, és néhány ezressel több van benne. A nikotintapaszt, és rágót, és társait HAMVÁBAN HALOTT ÖTLETNEK TARTOM, ugyanis a nikotinfüggőséget nem nagyon van értelme nikotinnal gyógyítani....

Sok sikert mindenkinek!

2010. febr. 20. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A cigiről való leszokás örökös probléma forrása..és újabb,és újabb kérdéseket vet fel állandó jelleggel!10 évig éltem Budapesten,ezt a 10 évemet majdnem teljes egészében végigcigiztem!Két éve lakom német területen,és itt eleve a klíma is másabb,mint otthon!!Mióta itt élek,eleve kevesebbet szívtam!Előtte nem hittem,hogy le tudok szokni,mert soha nem is akartam,szerettem cigizni!

Hét hónapja az édesapám tüdőrákban hunyt el,de még így is rágyújtottam egy-egy szál cigire,de lényegesen kevesebbre,mint azelőtt!Aztán három hónapja egyszerűen nem kellett..voltam cigizős társaságban,de már zavar a füst!A minap elsétáltam egy görög étterem előtt,ahol a bejáratnál cigiztek az emberek...az étteremben nem lehetett..a nők szájából lógott a csikk...úristen..szánalmasnak tűnt!!Pedig soha nem gondoltam volna,hogy én így fogok majd egyszer erről gondolkodni!!Ami a legnagyobb öröm a számomra..hogy a párom,aki legalább egy-másfél dobozzal elszívott egy nap,most heti 3-4 szálra tudta redukálni..és ő is undorodik mér attól,hogy csak úgy az utcán,menet közben rágyújtsunk!Szerintem sikerülhet,és kibírhatod te is..de egyszerűbb úgy leszokni,amikor már nem érzed szükségét annak,hogy szívd!

2010. febr. 20. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért hozzá kell még tennem, hogy 2 hete voltam a régi osztálytársaimmal kocsmában, és akkor tény hogy megkívántam a bagót. Még így 3 hónap után is. De mint mondtam, ilyenkor már nem olyan nehéz nemet mondani!!!

És ezt leszámítva úgy telnek-múlnap a napok, hogy eszem ágába sem jut a cigizhetnék, még akkor sem ha valaki bagózik mellettem.

2010. febr. 20. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én még csak pár napja tettem le a cigit. Nagyon sokan dohányoznak mellettem,de van amikor észre sem veszem van mikor viszont olyan jól esne,csak egy slukk...

Köszönöm a jó tanácsokat,igyekszem! És nektek is kitartás!:)

2010. febr. 20. 03:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Kösz jól vagyok 5 év után 2 honapja offolva a cigi. És rám nem szaladnak a kilók nem is zabálok sokat szal ezvan:D
2010. febr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én már szerencsére nem kívánom h szívjak, néha ha vki cigizik mellettem, elgondolkozom, hogy jó lenne rágyújtani, de nem teszem
2010. febr. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kizcar ***** válasza:

Most van két nap és egy órája, hogy nem gyújtottam rá leszokás szándékból. Az a szerencse, hogy a legjobb barátom is velem tart a dologban. Ő azt mondja jól bírja cigi nélkül, én meg majd megpusztulok egy szálért. Nem értem ő miért nem kívánja. Csak két nappal kezdte előbb a mizériát, és ő egy évvel többet is cigizett. Úgy látszik ezt is embere válogatja. KITARTÁS MINDENKINEK AKI ELSZÁNTA MAGÁT!!!!

Én majd meg pusztulok, de bírni kell!!!! MUSZÁJ!!!!

2010. febr. 21. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!