Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Elektromos cigaretta -kitiltha...

Elektromos cigaretta -kitiltható pl egy munkahelyről a használata?

Figyelt kérdés

Adott egy dohányzásmentes munkahely, ahol eddig senki nem dohányzott, kijelölt dohányzó nincs, viszont a területét sem szabad elhagyni, pl a kapualjba lemenni cigizni. Megtilthatják pl az EGO márkájú, tipusú elektromos cigaretta nikotinmentes folyadékkal való használatát az irodában, vagy a folyosón, wcben, akárhol?

Létezik erre valami törvény? Ha igen, be tudnátok linkelni?

Köszi előre is!



2015. ápr. 16. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

Nemrég a buszon e cigizett egy pár. Elég undi szaga volt a gőzének. Rá is szólt a buszvezető, hogy hagyja abba.

Miért kellene a munkatársaidnak szagolni bármilyen gőz szagát?

2015. ápr. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezzel az erővel a parfümöket is kitilthatnák... Ez sem károsabb vagy büdösebb.
2015. ápr. 16. 15:12
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
Na jó, de a parfüm nem propilén-glikol-t tartalmatz, hanem etil-alkoholt. Ez sem tesz jót, de a propilén-glikolnál még mindig sokkal jobb!
2015. ápr. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
A parfümöket nem spriccelik szét folyamatosan. Gondolom, nem naponta egyszer akarsz szippantani a műcigidből.
2015. ápr. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Én úgy tudom törvény nincs rá, de hogy ne legyen belőle gond kérdezd meg a kollégáidat, főnöködet, azokat, akikkel egy légtérben dolgozol.

Legtöbb zárt helyen engedélyezik az e cigi használatát.

2015. ápr. 17. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
En nem Magyarorszagon elek es itt torveny van ra, tilos belterben szivni, mert karos a belelegzese. Habar messze nem olyan kellemetlen es nyilvan kevesebb a mereganyag is benne, ettol meg mindig karos. Sztem ha meg nem tiltjak, hamarosan Magyarban is tiltani fogjak.. Emellett sztem a munkaltato mar most is tilthatja; az O haza, az O vara. Erted.
2015. ápr. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 wagnerur1 ***** válasza:
Van törvény rá. Ha egy munkahely vállalja, hogy dohányzás-mentes, akkor az e-cigaretta is tiltva van.
2019. júl. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 wagnerur1 ***** válasza:
Hja, asszem az 1999 évi XLII törvény, de sokat faragták. [link]
2019. júl. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!