Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Rászoktam? Heti 1-2 szál...

Rászoktam? Heti 1-2 szál nagyon káros? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy eddig 1x vagy 2x szivtam egy-egy slukkot cigibol buliban kb 2 honap kihagyasokkal, nagyon kohogtem tobbet nem is szivtam. Tegnap egesz napos buli volt es nagyon felidegesitettek szoval ugy dontottem hogy egy tarsasaggal kimegyek cigizni. Nem szivtam egy egesz szalat az egyik srac megosztotta velem a szalat es mivel gaznak ereztem volna ha megint ott fuldoklok visszatarottam a kohogest es a vegere mar nem is kellett. Na akkor este ittunk is es megint cigiztem akkor mar egy egesz szalat. Egy ora mulva kimentem, kaptam egy fel szalat. Es igy tovabb egesz ejjel kb 5x. Ma egesz nap arra gondolok hogy de jo lenne cigizni. Tudom hogy karos meg minden de ezek utan bulikban biztos fogok dohanyozni ami altalaban hetvegen 1x. Ha ott elszivnek par szalat mennyire artana meg?

#dohányzás #cigaretta #party dohanyos
2015. ápr. 18. 22:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Így alakul ki a függőség. Mennyire káros? Nézd sokkal károsabb, mintha nem szívnád szóval döntsd el.
2015. ápr. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, előszőr a buliban hetente 1x utána heti 2x. Aztán napi 1. Utána 1 reggel egy este. Aztán öt percenként. Így kijőn a végén a napi egy-két doboz.
2015. ápr. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nati te vagy az?:o
2015. ápr. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Így fogsz rászokni. Én is így kezdtem.


Buliba jött 1-2 slukk, majd 1 egész szál. Utána 1 hónapig semmi, buliban sem. Aztán egyszer az utcán találtam egy fém cigis dobozt elég jól nézett ki így zsebre vágtam, elmentem a közeli buszmegállóba, felszálltam a buszra, elmentem másik városba ahol épp dolgom volt, és a váróterembe ott nézegettem a dobozt kinyitottam akkor láttam hogy volt benne 5 szál cigi és egy öngyújtó. Akkor amikor már mentem vissza a buszmegállóba hogy haza menjek akkor gondolkoztam rajta hogy ki kellene próbálni. Hát én meg rágyújtottam 1 szálra, először a köhögés kapott el, majd utána már nem. És olyan kellemes volt ez nekem hogy utána amikor hazaértem és az utcánkban voltam megint rá akartam gyújtani de valahogy amikor már a számba volt és gyújtani akartam meggondoltam magam.

Utána 2-3 nap után megint jött nálam egy gondolat hogy na el kéne szívni még egyet, elszívtam, jól esett. Majd utána másnap megint. Elfogyott a cigi ugye mert akkor már 2-3 naponta szívtam. Utána elmentem boltba venni akkor még nem voltak ilyen szigorú szabályok és fele annyi volt mint mostanság. Akkor voltam 17 éves. Aztán már napi 2-3 szál lett a vége, utána fél évvel később már napi fél doboz.

Most így 23 évesen már napi 15 szál megy el, és ezt próbálom csökkenteni mert tavaly ilyenkor már napi 25 szálat szívtam! Igaz magam töltöm a cigit meg minden de ez mivel baromi drága mert azért havi 15-18 ezret költök erre, pedig nem a legdrágábbat veszem meg nem is a legolcsóbbat. Aztán ugye most sikerült 15 re lecsökkentenem a napi adagom, piszok nehéz megállni, de a leszokásom még eddig nem jött össze. Tavaly szeptemberbe megpróbáltam 3 napig bírtam. Utána december 26-án és idén január 3 ig bírtam. Szilveszteri buliban volt a legnehezebb megállnom főleg hogy házibuliban voltunk és majdnem mindenki cigizett. Meg persze a barátnőm is folyton mellettem gyújtott rá mert engem sosem zavart a füstje meg a szaga, még akkor sem csak ugye egy idő után éreztem hogy egyre jobban tetszik az illata, és egyre jobban kívánom. Végül beadtam a derekam.

2015. ápr. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még nem de rászokhatsz.
2015. ápr. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Tudom, hogy káros meg minden...". Igazából az embereknek fogalma sincs róla, hogy mennyire káros... Ha tudnák egyszer sem szívnának. Nem valami szidás akart ez lenni, hisz ki vagyok én hogy megtegyem, csak érzékeltetni akartam, hogy tényleg mennyire egészségtelen.


A tüdőrák "meg minden" amit mindenki elmond nem valami távoli mese. Nem véletlenül mondják annyira meg a cigis dobozra írt felirat sem csak riogatás.

A gégerák, szájrák, tüdőrák illetve teljessssen más pl csontrák és innentől a bárhol lévő rák kialakulásához nagyban hozzájárul pélául a cigizés. Nem poénból mondom, tényleg így van és ezt nem az internetről és hasonlóan "hiteles" helyekről mondom.


Amit csinálnod kéne az annyi, hogy NEM gyújtassz rá többször soha. Bizony, SOHA. Addig amíg nincs meg a kémiai függőség és még a pszihés is gyenge, addig abba lehet hagyni gyorsan. De ahhoz abba kell hagyni, NEM HALOGATNI, hogy "óóó még nem vagyok függő tehát még lehet"


Könyörgöm, tényleg ne szokj rá és tényleg ne dohányozz többé soha és a bulikba is, csak menj ki a társasággal, igyál, de ne gyújts rá. Te még menthető vagy.


És a dohányzás nem kamu, hogy összefügg a koszorúsér problémákkal tehát a szívrohammal, a cukorbetegséggel magas vérnyomással amiből meg agyvérzés lesz...


Az emberek ezt is lenézik és azt hiszik, majd kifújják a füstöt, de NEM... a magas vérnyomás meg koleszterin nem csak egy riogatás, tényleg súlyos probléma...



(orvostanhallgató)

2015. ápr. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!