Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hetente 4 szál cigit szívok...

Hetente 4 szál cigit szívok el, ez mennyire káros?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nem szabadna de nem tervezem túllépni ezt az adagot és amint bedurvulna a dolog offolom a dolgot.
2015. jan. 16. 01:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? 4 szál az semmi. Menőzésből felesleges rászokni,akármennyi szálra. 15/F/80-90 szál hetente
2015. jan. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

Semennyit sem kéne. Az első (15 éves) válaszolónak meg üzenem, hogy remélem tudod: a világon 6 (!) másodpercenként hal meg egy ember a dohányzás következtében kialakuló betegségben, Magyarországon pedig kevesebb mint 20 percenként. Te is közéjük akarsz tartozni néhány évtized múlva? Ugyanis dohányzással tudod elérni legegyszerűbben, hogy kb. 40-50 évesen meghalj.


Ha tényleg ez a célod, akkor élvezd ki a hátralevő napjaidat, ugyanis már leélted az életed egyharmadát.

2015. jan. 16. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Én a havi 1et tartom,amikor valami alkalom/buli van(nem is simát szívok hanem fűszereset,ízesített füstszűrővel,fekete papírban)

Mindig elszédülök a szál végére és már nem is kívánom-lehet ezt tényleg az élvezet kedvéért,luxuscikként,alkalmilag is "fogyasztani".

Te gondolom nem szédülsz el tőle,a heti 4 nekem nem alkalmi mennyiség,soknak tűnik ehhez képest(ennek szerintem már nyoma is marad a tüdőben,én legalábbis nem vállalnám be,talán a heti 1 a max amit még igen)

2015. jan. 16. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

4hét alatt 28 napból 16-on szívsz.Nem hangzik vészesnek,de 28 fele 14.

Ha nem csak egy hónapot nézünk hanem nagyban gondolkodunk,akkor gyakorlatilag az életed napjainak több mint a felén elszívsz egy szálat.

Ez alapján könnyebb eldönteni ez neked mennyire hangzik károsnak.

2015. jan. 16. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Semminél károsabb, napi négy szálhoz képest kevésbé káros.
2015. jan. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Bajer ***** válasza:
Évente 2 szál akármilyen cigi, akár filter nélküli ami nem árt meg soha. E fölé nem kéne menni. Persze van akinek napi 2 doboz sem halálos 90 éven át, de nagyon kevés ilyen szerencsés van.
2015. jan. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A rendszeresseggel van a baj, h. minden heten szivsz. El fog durvulni, keszulj fel. Es napi 4 szalrol is marha nehez offolni.En ha egy napig nem gyujtk ra, mar cigivel almodom.

A 15 evesnek pedig: te atlag napi 12 szalat szivsz, az nagyon sok.Anyukad fizeti? graulalok.

En 37 evesen napi 4-6 szalat szivok, de sodrom, mert sajnalnek ra annyit kolteni. Nem ertem, h. egy 15 eves, aki elott meg ott az elet, miert nem a lehetosegeit keresi, ahelyett h. mergezi magat.

2015. jan. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A legjobb a 0,de hogyha tényleg nem leped tul ezt a mnnyiseget akkor nagyy gond nincs
2015. jan. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Oké meggyőztetek. Inkább megelőzöm a dolgot és lenullázom az adagot.
2015. jan. 16. 16:29
 10/11 anonim válasza:
Heti 4 szál kevés és felesleges, nem menő. Nem szeretem ezeket a dolgokat, hogy életed megrövidül, ilyen meg olyan undorító, ennyire még annyira káros stb.Ezeknek általában felé se igaz, és azok írják akik életükben egy árva slukk cigit se szívtak.Én is 15 évesen kekezdtem, sose tartottam jó dolognak, de teljesen egyénfüggő, hogy kire milyen hatást gyakorol. Napi 13-18 szálat szívok el évek óta, ráadásul tekertet azelőtt meg töltöttet, mégis évekig fociztam és sose érződött...
2015. febr. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!