Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tuti tipp a leszokáshoz?

Tuti tipp a leszokáshoz?

Figyelt kérdés
napi 2doboz erős cigit szivok el,krákogok,de hiába határozom el magam,hogy lerakom,megkivánom a cigit,és minden megy tovább..
2010. febr. 22. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is erős elhatározás és akaraterő, ezek nélkül nem megy! (Tapasztalatból beszélek, 20 év után hagytam abba, immár a 7. nikotinmentes évem kezdem.)


Emellett érdemes beszerezned a nikotinmegvonás tüneteit enyhítő (patikákban kapható) szert, tapaszt. Én például kb. 3 napig szédültem, felfuvótam stb., ha nem segített volna az akkor szedett tabletta, lehet hogy felhagytam volna az egésszel.


Közben tartsa benned a lelket, hogy napról napra könnyebb lesz! Mert tényleg úgy lesz, de addig ki kell bírnod. Fél év múlva pedig már a szervezetedből is kitisztul a nikotin, a tüdőre rakódott kátrány is jóval vékonyabb lesz.


Fel a fejjel, hajrá! Majd tudósíts, sikerült-e:)

2010. febr. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
30-40 éves kor alatt ritkán szoknak le az emberek véglegesen. 10-15 év dohányzás hatása viszont már sok embernél érződik és elgondolkoznak. 30 évesen én is elgondolkoztam, mert 14 éves koromtól cigiztem, a háziorvos meg rámszólt egy kardiológiai kivizsgálás után. Kipróbáltam egy halom csodamódszert, de nekem nem jöttek be. Sem a rágó, sem a tapasz, sem a mágneskütyü. Véletlenül belefutottam egy civil csapatba, akik hasonló okok miatt letették a bagót. Hittem is, meg nem is, de ők is fel akarják nevelni a kölkeiket alapon, ha nekik sikerült, hátha. Csináltam, amit mondtak, nagyon rossz volt, főleg az első hét. Az első 3 nap pedig kiesett, borzalmas volt. Iszonyat. Első nap vedeltem a vizet, majdnem szomjanhaltam, másnap hasmenés, 7-8 liter víz ki, arcom, végtagjaim lezsibbadva. Vérnyomásesés, megszédülés, de elkaptak. Két, két és fél doboz piros Marlbi, imádtam, egyből le nullára. Most 34 leszek és nem dohányzom. Fél év után újra aktívan tudtam sportolni, a béta-blokkoló a szívemre sajnos maradt, de tudok futni és nem fújtatok a negyediken. Nem szedek vérnyomáscsökkentőt, kevesebb a gyomorsavam, meg tudok csinálni 100 fekvőtámaszt.... Megérte, 10 évet fiatalodtam. De elhatázozás kell, némi nyugató, altató sem árt a családorvostól, meg hagytam, hogy kivigyenek ingerszegény környezetbe. Telefon kikapcs, asszonynak kuss, csak a jó levegő. Egy hét kínpad, két hét regenerálódás a szenvedésből és utána mentem vissza Pestre. Mindenkinek azt mondtam, hogy nyaralok, így nem volt feltűnő. És megérte, gyógyszerre sem, cigire sem költök, jól vagyok szerencsére, és mivel némi orvosi felügyelettel azonnal elkezdtem a napi sportot, nem is híztam. De az első hét egy pokol volt, borzalmak borzalma, végig csak arra szabad gondolni, hogy letelik. Ha rágyújtasz, akkor is letelik, és nem csináltál semmit, ha kínokban vergődsz, akkor is letelik, de utána jobb lesz. Nekem egyedül nem ment volna, a negyedik napon még támogattak az utcán....de kibírod, ha igazi férfi vagy! Hajrá! Állítólag csak a heroinról ilyen rossz még leszokni, valami orvosis honlapon olvastam.
2010. febr. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen a biztatásotokat..gratulálok a kitartásotokhoz,tapaszt,rágót próbáltam,de ragyujtottam.kevés akaraterőm van..:-(Kedves második,22éves csaj vok:-)
2010. febr. 23. 18:09
 4/9 A kérdező kommentje:
bocsi:vagyok
2010. febr. 23. 18:09
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

Csak annyit jegyeznék meg h én most szokok le épp. Egy a lényeg ne vegyél több doboz cigit.

Én plö eleinte ugy voltam vele h jött velem szembe egy cigiző ember, vagy volt a buszmegállóba - montam magamba - "A qrva any*d neked bezzeg kijár hogy ne legyél ideges =)"


Az kell hogy minden egyes alkalommal amikor a cigire gondolsz dicsérd meg magad;) hogy ez nem semmi - és a sok "nyomorék" meg a cigi rabja - és ki kell mennie minden egyes szünetbe rágyújtani te meg elindultál egy új tisztább úton.


Aztán a másik, hogy idővel koncentrálj a jó hatásokra (a nem cigizésnek) mert lesznek. Próbálj arra figyelni hogy már pár nap elteltével érezhető változásokon mész keresztül.

SZall erre figyelj amikor rádjön az hogy rágyujtanál.


Ha elegendő idő eltelik akkor az a jó hogy érzed h szarul esik a cigi.

És erre is oda kell figyleni. És akkor ha mégis rágyujtassz akkor figyelj erre és pár slukk után mond azt hogy ez nem is jó érzés. neked valami más kellett de azt nem a cigi adta meg.

2010. febr. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jaj igen elfelejtettem: ha nagyon kell akkor mondjuk fogadd el mástól, DE NE VEGYÉL ÚJAT. Kérd meg a másikat h nagyon keveset adjon de te le szeretnél szokni. És akkor több kontroll is lesz nem csak te. Vizipipázz 1szer-2szer pl azis jó. Meg annyi mindent csinálj hogy ne legyen idődse mégcsak rágondolni ;) sok sikert!
2010. febr. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Az első napok kínlódása is visszatartott, amikor meglegyintett a "rágyújthatnék". Ugyanis tényleg állatira nehéz, annyira, hogy éreztem, ezt még egyszer nem bírnám ki. (Tehát, ha újra visszaszokom, akkor az életben nem hagyom abba.)


A fél év valóban választóvonal. Ha addig kibírod, akkor utána már sokkal könnyebb. Megszűnik a vágyakozás a cigi után evés után vagy ha szórakozóhelyen iszol valamit.


Egyébként egy addiktológus azt nyilatkozta, hogy a többi élvezeti szerrel összehasonlítva a dohányzásról a legnehezebb leszokni. Úgyhogy le a kalappal mindenki előtt, aki képes erre:):):)!

2010. febr. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad, hány éve cigizel, de 22 évesen az emberek vígan szoktak tépni gyepet meg füstölögni, a krákogó időszak jóval később kéne érkezzen. Egyetemistaként akkora spanglikat szívtunk, mint az alsókarom.

Szerintem el kéne menned orvoshoz, hogy nincs-e valami alapbetegséged, vagy valami amire hajlamos vagy és a cigi előhozza vagy felerősíti azt. Egy kis hörghurut, amit felerősít stb.


Egyébként ha tisztázódik is a helyzet, akkor is javaslom a cigi letételét, mert ezek szerint rosszabbul viseled, mint egy átlag ember. Nehogy még bajod legyen tőle, annyit nem ér. Le lehet szokni, csak borzasztó élmény. A tegnapi 34 éves pasi voltam.

2010. febr. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tuti tipp nincs. Mindenkinek más jön be. De akaraterő nélkül fix, hogy nem sikerül!
2010. febr. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!