Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Meddig fogom még kívánni a...

Meddig fogom még kívánni a cigit? Ez az ötödik nap, hogy nem gyújtottam rá, de még mindig kívánom.

Figyelt kérdés

#gyújtottam
2015. máj. 14. 16:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nem cigizek, így nem tudom, de több embert megkérdeztem és kb 3-4 hét
2015. máj. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%

Akkor nem jól szoktál le... ha tudatosítottad volna magadban hogy miért is nem kell a cigi, miért is nincs értelme szívni, akkor nem kívánnád egy percig sem.

Van erről egy könyv is, Allen Carr az író, ha elolvasnád, valószínűleg sokkal könnyebben menne a leszokás. Nekem is sikerült, és minden ismerősömnek, 1 napig nem voltak elvonási tüneteink.

2015. máj. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

Vegyél mély levegőt. Nagyon nehéz az első egy hét, kéz/láb reszketés, légszomj, pang a tüdőd, nem bírsz koncentrálni, izzadsz stb. Végig néztem apám leszokását, ilyen volt.

Igaz apám 2 hónapja szokott le, de a mai napig ha ideges akkor nehezen állja meg, hogy ne álljon meg egy Trafik előtt. Tehát nem egyszerű, elektromos cigit ajánlok és nikotin tapaszt vagy vízipipát.

2015. máj. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem sokat dohányoztam, de úgy tettem le, hogy megcsináltam az utolsó cigit (sodortat szívtam), és útban a dohányzóhely felé azt mondtam, hogy én ezt nem fogom elszívni. És kitettem az íróasztalomra, és az adott erőt, hogy ott volt előttem, és tudtam, hogy ezt nem fogom elszívni. Még mindig ott van 2009 óta :)


Nem tudom, másnál beválik-e, de egy próbát esetleg megér.

2015. máj. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
13 év dohányzás után szoktam le. Az első egy hónap a rizikós időszak, de ez idő alatt is folyamatosan csökken a cigi utáni vágy. Ezt idővel felváltja az eufória, hogy mennyivel könnyebben mozogsz, mennyivel intenzívebben érzed az illatokat, ízeket, mennyivel jobb a közérzeted. Kb egy év elteltével már eszedbe se jut. Jó tanács: az első egy-két hónapban kerüld az erős dohányosokat, a bulikat, és azokat a helyeket, ahol sokan dohányoznak.
2015. máj. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A második válaszolónak: 1! Nem szoktam le, csak abbahagytam... 2! Nem jól?...olyan nincs hogy vagy jól vagy nem jól... nem egy könyv fog segíteni, ami arról papol hogy mentális függőségünket szüntessük meg : bocsi! Minden FÜGGŐSÉG felhagyásához idő kell. És nincsenek elvonási tüneteim, csak kiváncsi lennék meddig tart az az "elszívnék egy cigit" érzés.


Terhesség miatt hagytam abba.

2015. máj. 15. 12:59
 7/10 anonim válasza:
Én is annak idején terhesség miatt szoktam le. Folyamatosan kívántam és csak a tudat segített, hogy nem akarom a gyerekem életét tönkre tenni az Én káros szenvedélyem miatt. A szülés után ugyanúgy kívántam.... Nekem akkor kellett eurónak lennem. Szóval nagyon nehéz. Szerencsére nekem sikerült végleg leraknom, de időnként még mindig van, hogy szívesen elszívnék 1 szálat - 7 éve szültem. A férjem dohányzik és az is visszavágót erő, hogy érzem mindeném a nikotin szagot. Remélem tudtam segíteni.
2015. máj. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nem kell hallgatni mindig mások véleményére. Szerintem minden ember más, nincs recept erre. Én csak a magam tapasztalatát osztom meg. A legfontosabb nálam az volt, tudtam, hogy van akaraterőm. Ez azért fontos, mert:amikor 1-2 hét után a szokásos kávé iváskor már hihetetlen nagyon kivántam a cigit eldöntöttem, hogy rágyujtok, de teljesen biztos voltam abban is, hogy utána nincs visszaesés. Aztán amikor szintén pár hét múlva az előző legyőzhetetlen vágyam jött ismét rágyújtottam. De nem szoktam vissza, hanem az ilyen rágyújtásokkor egyre kevesebb slukk is elég volt, egyre ritkábban jöttek ezek a pillanatok és egyszer csak elmúlt a kávéiváskori cigaretta vágy. sajaát magaddal kell tisztába lenned, mire vagy képes, van-e akaraterőd.
2015. máj. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem azért szoksz le mert te magad le akarsz, hanem a terhesség miatt, akkor mihelyt nem leszel terhes rögtön vissza fogsz rá szokni. Persze ez is szép dolog hogy addig nem bagózol .
2015. máj. 17. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

kb 21 nap lesz nehéz. Azt mondják ennyi kell, hogy átàlljon az agy. A tapasz is 21 napos.

Kitartást!

2015. máj. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!