Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ex dohányosok! Ti hogyan...

Ex dohányosok! Ti hogyan szoktatok le? Tipp?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok... és sajnos rászoktam a cigire... nem a legerősebbre, de szürke viceroy-t szivok, és napi 8 szálat. És szeretnék leszokni, de sajnos nehezn megy, főleg hogy próbáltam is de nem ment... a környezetemben mindneki cigizik, a sulimban is...és énis kivánom.

de sporolnom is kéne, meg egészséges akarok lenni...


2010. febr. 25. 19:15
 1/8 anonim válasza:
majdnem 20 év után, napi 2 doboz helikon elszívása után tettem le a cigit.... ez az agyban dől el hogy tényleg akarod e..... másfél éve mentes vagyok.... nekem sikerült neked is menni fog!
2010. febr. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én egyszerűen elhatároztam hogy nem dohányzok többé ( 10 év napi 1 doboz után )

És nem gyújtottam rá. Egy ideig nagyon hiányzott, aztán kitisztult a tüdőm, jó volt hogy újra jó illatokat és ízeket érzek, és nekem is jó illatom lett, meg a ruháimnak is ugyanis a cigifüst még a bőrön is érződik.

Már 4 éve nem dohányzom.


Sok sikert!!!

2010. febr. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Próbáld mogyoróval szotyival helyettesiteni az ízük hasonló.
2010. febr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Apukám még a 80as években szokott le. Volt egy csúnya tüdőgyulladása, és a röntgen képen egy nagy folt volt látható, ami nem akart elmúlni. Az orvos azt mondta, hogy azonnal abba kell hagyni. Apukám szót fogadott, többet nem cigizett, de tonnaszám rágózott. A rágó volt a pótlék :) Aztán tök megutálta a rágót, és azóta se rágó se cigi :)

Egyetértek előző hozzászólóval, fejben dől el!

2010. febr. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Figyelj, sztem nézz utána milyen hatásai vannak a ciginek... Ha nem akarsz vért hányva meghalni, akkor be kell fejezned :S És tényleg csak az agyban dől el. Hidd el, neked nincs szükséged ilyenre! Rágózz helyette pl! Jó lesz újból a közérzeted, nem leszel "gyengébb", és sok káros hatástól kíméled meg majd magad. GOndolj a jövődre, hogy élni fogsz egy boldog életet, aztán egyszer csak...vége...mi miatt? Cigi...de már túl késő lesz bármit is tenni. Nem kell az neked :) Sok szerencsét a leszokáshoz!
2010. márc. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én 2x "szoktam le", de 3x szoktam rá, szóval most is cigizek :). először azért, mert féltem, h nem növök meg, másodszor meg anyámék rájöttek, és egy időre szüneteltettem kb 1-1 évig. ha nincs semmilyen lelki erőd, ak essél teherbe, az biztos megadja az ambíciót, h a közelébe se menjél, és még az érettségi pontokhoz is jól jön ;)
2010. márc. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

10 év után tettem le, nap/1 doboz-zal szívtam. akarat erő kérdése, k.rvanagy önfegyelemmel és kitartással meg lehet csinálni. olyan nincs, hogy 1-1 szálat suttyomba elszív az ember, egyszer s mindenkorra el kell nyomni és az életben többet nem cigizni.

24 L

2010. márc. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon egyszerű:


Két féle ember van, ami a leszokást illeti:

Az első, aki legbelül tudja, hogy le kéne szokni, de fél, hogy nem fog sikerülni neki, és ezért inkább a "le tudnék szokni, de..." mondattal védekezik, és csapja be saját magát.

A másik, aki beismeri, hogy a cigi van felül jelenleg, és ő jelenleg egy kis lúzer, akinek nincs elég akaratereje megváltoztatni az életét. Majd elhatározza, hogy nem akar ilyen gyenge lenni, és elkezd küzdeni önmagával.


Mondanom sem kell, hogy melyik fog leszokni.


És a legfontosabb: ha nem megy elsőre, ne add fel! Nekem 5. nekifutásra sikerült lerakni, igaz csak bő 1 évet cigiztem. Aki évtizedek óta szív, abba nem látok bele. De 18 évesen csak elhatározás kérdése, tapasztalat!

(a sportot kezdd el mielőbb, az is segít!)

2010. márc. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!