Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki leszokott, vagy leszokóban van a dohányzásról? Mesélnétek, hogy hogy bírjátok, vagy hogy mióta nem cigiztetek? Miért határoztad el magad?

Figyelt kérdés
Sziasztok, én egy 20 éves lány vagyok. Kb 2 éve cigizek, nem sokat, napi 3-4 szállal beértem. Nagyon meguntam már, hogy a zsebpénzem nagy része erre ment el... Úgyhogy már két hete bírom cigi nélkül. Kicsit hiányzik, de az érettségizős korszakban a stressz miatt néha fel sem tűnnek az elvonási tünetek. Ti hogy vagytok ezzel?
2015. máj. 31. 23:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Én olyan 2-3 hónapja kezdtem el erősen dohányozni, elszívtam olyan 500-600 száll cigarettát, főleg töltöttem, de néha vettem dobozost is. Egy hete nem dohányzom, mert hazaköltöztem a koleszból, és hát itthon nem nézzik ezt jó szemmel, meg kicsit elegem lett belőle. Semmilyen tünetem nem volt eddig, pedig amikor hazajöttem évközben koliból nagyon hiányzott, meg tiszta ideg voltam. Most az egy hét leteltével érzem, hogy azért vágyom valamennyire a cigire.
2015. jún. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nevelőfaterom 21 év után tette le, 3 hónapja, előtte 2 dobozzal szívott Naponta. Az első 3 nap e-cigivel és nikotin tapasszal is nagyon nehéz volt, pangott a tüdeje, reszketett a keze, a lába, verte a víz, folyton fáradt volt, rosszul volt egésznap, reggeltől estig, nehéz volt látni ahogy szenved. De legyőzte! 3 nap kemény, folyamatos szenvedés után enyhültek a tünetek, meg voltak, de enyhultek. Figyelem elterelésként elvitte a családot túrázni, hegyet másztunk, autóztunk, gyalogoltunk, kiruccantunk egyet. Így nem tüntek fel neki a tünetek. A szemére jobban látott, szebben látta a színeket, szebben vette a levegőt, energikusabb lett idővel, fittebb, jobban bírja az edzést, nem fulldoklik 10 perc edzés után! Kb 2 hete nagyon felhúzta magát, lelépett éjszaka és vett egy doboz cigit, rágyújtott, a felét sem bírta elszívni, hányingere volt, szédült, kalimpált a szíve, eldobta ezzel is erősítette magában, hogy nincs szüksége cigire. Azóta osztrák e-cigit szív, neki de tervezi azt is letenni 2-3 hónap, kezd ráunni az ízekre. Büszke vagyok rá! :D
2015. jún. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

UI.: Mindennek ellenére, hogy sajnálja, hogy elkezdte egyben hiányzik neki a cigi, de tudja, hogy ha már egyszer letette, nem szokik vissza, mert nem éri meg!

2. Voltam.

2015. jún. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Inkább csak társasági dohányos voltál, nem?

Én is így voltam ezzel, és simán nem hiányzik, sőt már zavar, ha mások az orrom alá füstölnek... főleg mikor szellőztetek épp és valamelyik drága jó szomszéd az én lakásomat tölti meg a büdös füstjével, ahelyett, hogy magára zárna ablakot-ajtót és kiélvezne minden slukkot amire nem keveset elköltött.

Családalapítás miatt hagytam abba, terhesség alatt rendes rosszul lettem,a hányás kerülgetett, ha csak megéreztem a szagát.

2015. jún. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

10 évig cigiztem. 1-1,5 dobozzal, az utolsó évben házidohányt szívtam.

Pozitív lett a terhességi teszt. Szóval tudtam, hogy le kell tenni.

Szerencsém volt mert nem is kívántam, az elején mikor idegbeteg voltam egy-egy szálat azért elszívtam de mivel csak fokozódott a hányinger tőle, nem is kellett utána.

2015. jún. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!