Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan tudnám rávenni, hogy...

Hogyan tudnám rávenni, hogy leszokjon?

Figyelt kérdés

A barátnőm sajnos cigizik, és amikor szépen felhozom a témát hogy szokjon le, mindig ideges lesz és lehord hogy miért kell baszogatnom, pedig egyátalán nem annak szánom, csak vigyázni szeretnék rá. :/


Olyan válaszokat várok akik leszoktak már, vagy sikerült leszoktatni őket a cigiről, mert fontos a barátnőm egészsége. Válaszokat előre is köszönöm.



2015. jún. 14. 22:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy.

Az ő egyszemélyes döntése kell, hogy legyen, addig úgyse fog menni.

Ha erőlteted rámegy a kapcsolatotok, ha nem bírod nagyon az állapotot, úgyis. Ha leteszi, eleinte olyan ingerült lesz, hogy még arra is rámehet :)


Nekem is mondhatott bárki bármit, nem tettem le addig, míg valamiért úgy nem döntöttem. Aztán letettem.

2015. jún. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért szeretnéd, hogy leszokjon? Mennyi idősek vagytok? Csak azért akarod, hogy "ne legyen baja"? Vagy zavar, nem bírod a füstöt? Belső indíttatás kell hozzá és valós, reális ok, amivel meg tudod győzni, hogy tegye le.
2015. jún. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem koszi :( és téged mi vitt rá hűgy letetted?
2015. jún. 14. 23:02
 4/8 A kérdező kommentje:
Zavar is a füst és nem is akarom hogy baja legyen. Lassan másfél éve leszünk együtt, de nagyon koműlynak érzem a dolgot és ezért szeretném :/
2015. jún. 14. 23:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez az ő dontése..ha erőlteted és nem akar akkor maximum dugiba fog cigizni.

Esetleg a nélkül, hogy vádakoznál, elbeszélgethetnél vele szépen, cserébe ajánlj valamit ami motiválhatná.

2015. jún. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mint előttem szólók is írták, az ő döntése kell hogy legyen, amíg ő nem akarja, nem lehet rábeszélni.

Allen Carr könyve sokat segíthet, ha egy kis elhatározás már van és hajlandó elolvasni. Nagyon sokaknak segített ez a könyv, nekem is.

2015. jún. 15. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek. :)


Az a baj hogy már mondta űárszor hogy leszokik, de aztán sose jön össze neki :/ arra is gondoltam hogy veszek neki elektromos cigit hogy akkor ott van az de nem akarja azt sem :/

2015. jún. 15. 07:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem első sorban pénzügyi megfontolásból jött a gondolat. Amit végülis nem bántam meg, tekintve az aktuális cigaretta árakat... Napi 1 doboznál több fogyott... Alsó hangon mai áron is 30000Ft havonta. Nem elég indok a leszokásra? :)

Igazából meg fura dolgokat véltem felfedezni a torkomban, és jól megijedtem... Szerencsére nem volt semmi komoly, de attól még nagyon örülök, hogy befejeztem.

Most már büdösnek érzem, de még mindig hiányzik, 6-7 év elteltével is...

2015. jún. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!