Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ti mit mondanátok a helyemben?...

Ti mit mondanátok a helyemben? L/22

Figyelt kérdés
2 hónapja dolgozok egy kis intézményben, ahol még 3 nő dolgozok, mind 30 felettiek. Más nem cigizik csak én, és minden nap vagy 5x elmondják, hogy enyje bejnye, cigizni voltál, mikor szoksz már le stb. És már nagyon idegesítő legszívesebben mondanám, hogy mi közöd hozzá. Ráadásul nem is megy a munka rovására, mert egész nap szinte semmit sem kell csinálni, meg messze van a dohányzó, meg sem érzik. Max 6-7 szálat ha elszívok. Mit szóljak vissza, hogy végre abba haggyák, de ne is legyen sértő?

2015. júl. 24. 09:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Mondd meg nekik,hogy felejtsék el ezt a témát,nem akarsz többet erről beszélni.De ezt erélyesen.
2015. júl. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A meg sem érzik dolgot egy masszív cigarettásként feszítő fiatal nő állítja,akinek mindennapjait képezi a legismertebb nikotin és más 3000 vegyület beszippantása!


A két tesóm cigik. Kevesebbet szívnak mint te,vagy pont annyit. Többet semmiképp.


Viszont ők odakinn a szabadban teszik,ahol könnyebben elszáll,és nem egy cigifüsttel telenyomott dohányzóhelyiségben,ahol esélye nincs tisztességesen szellőzni még ha te egyedül is nyomatod a dolgot,hogy az ablakban állsz.

Mikor bejönnek csak úgy hozzák magukkal a szerintük kellemes,szerintem undorító büdös cigifüst szagot bőrükön,és ruhájukon. Ha megszagolom a kezüket,vagy arcukat pff.

Mellesleg amit én erősnek érzek ők alig vagy meg sem érzik. Ez van,ha megszoksz egy szagot.

A dohányzó hatása ennél rosszabb! Ott kering a füst. Mire végzel,főleg ha napi 6-7 is lemegy,és másnap sőt azután is abban a ruhában közlekedsz elég jellegzetes szagot áraszthatsz,amit néha a parfüm elnyom,de nem teljesen.


És,hogy betartod a félreeső helyen való dohányzás szabályát az alap.

Viszont senkinek nem kell szó nélkül eltűrnie,hogy szagoljon téged. Persze vannak olyanok,akik nem cigiznek,nem is szeretik a szagot,de elvannak mellette szó nélkül,mert nem annyira rossz,vagy megszokták stb.

Úgy szintén nem kell eltűrnöd,hogy megmondják mit tégy és hogyan,ha az a munkahelyi szabályzatot nem sérti.

Beszéld meg velük,hogy mi a gond. Zavarja e őket a szag,vagy megvannak mellette.

Másik lehetőség,hogy simán elutasítják cigarettát,és lecarják milyen szagot eregetsz.

Ha utóbbi a helyzet,akk kérd meg őket,hogy ne figyelmeztessenek az ártalmatlanságára. Tudod te hogy az.

Aztán ülj az orruk elé,és pótoltasd velük a részükről kimaradt méregszívást. :-D


Egyébként milyen munka az,ahol nem kell szinte egész nap dolgozni? Legalább fizetnek? vagy fizetnek,és nem kell dolgozni? Érdekölne.

2015. júl. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem érzik rajtam, már kérdeztem, csak szeretnek anyáskodni úgy vettem észre. Egy kis könyvtárban dolgozok. Persze, hogy fizetnek különben nem lennék itt :D
2015. júl. 24. 10:52
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyébként kinti dohányzó van természetesen. Bentibe még én sem tudnám elviselni a füstöt.
2015. júl. 24. 10:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem az én stílusom békítő hangnemben megmondani másoknak,hogy elégvolt a szájtépésből.


Felfogtam,hogy nem helyeslitek a dolgot,de az én döntésem és egészségem!

(Ha tényleg fontos nem baccátok az idegeim a szövegelésetekkel.)

Ha tényleg fontos nem tépitek idegeim az állandó ismételgetéssel.

Egyébként köszi,hogy próbáltok vigyázni rám.

De felnőttem. Megoldom magam is.


PL. De tuti kitalálsz vmit. Érdemes megtalálni a megfelelő pillanatot,ha tartasz a rossz reakcióktól. Én javaslom a következő figyelmeztetésre azonnali gyors reagálást. Talán ledöbben rajta az illető,ha megszokta szó nélkül hagyod,és otthagy,vagy nemtom. Te ismered őket. :-D

2015. júl. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy piszkálásból mondják, lehet kedvelnek+jófejnek tartanak ezért nem örülnének ha később beteg lennél.
2015. júl. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!