Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ki hogyan mennyi ido utan es...

Ki hogyan mennyi ido utan es mi miatt tette le a cigit? Mennyire volt nehez?

Figyelt kérdés
2015. júl. 31. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:

16-22 éves korom között szívtam, akkor egy évre letettem, utána ismét szívtam tíz évig, 2007 novemberében hagytam abba.

Szedtem nikotinos cuccot a leszokás idején, ami elég kemény volt, de sikerült. Utoljára már napi 2-3 doboz ment el, de lassan 8 éve tiszta vagyok.

Azért tettem le, mert már nem volt menő, inkább ciki. Idegesített, hogy a cigi irányít engem, folyton kellett, hogy legyen otthon, stresszelt, ha nem volt otthon elég, képes voltam éjjel a benzinkútra menni pótlásért. Sokba is került, büdös is volt, meg egészségtelen is. Sok érv nem szólt mellette.

2015. júl. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10 évig cigiztem. Babát várok és nincs több cigi. Próbálok kemény lenni majd akkor is, hogy ne cigizzek újra ha már nem szoptatok de szerintem ez legalább olyan nehéz, mint az első pár nap volt. Hogy mennyire nehéz? Hát erősnek kell lenni hozzá, komoly elhatározás nélkül pedig lehetetlen. Ha tényleg van miért se könnyű de végig tudja az ember hogy miért és hogy megéri, ez sokat segít.
2015. aug. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Erős elhatározás kérdése.Hogy igen én leszokom és nincs rágyújtás. Egy - két hónap ami nehéz a leszokásnál.Mert hiányzik. Nekem is hiányzott és valaki megkínált ez idő alatt és én elfogadtam a cigit.Amikor rágyújtottam annyi hét kihagyás után szédültem és rossz volt és el is nyomtam gyorsan. Ez volt avégső cigim és soha többé nem kellett. Megéreztem a tiszta oxigént és jobb lett a tüdömnek is, szinte fellélegeztem. Jó érzés volt felszámolni vele.
2015. aug. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Brahiból tettem le a cigit, mert valaki azt mondta, hogy nem vagyok képes rá.Mert ösztönösen gyújtok rá mint az állat.Na itt besértődtem és bebizonyítottam, hogy én is le tudom tenni. Pedig 5évig szívtam.
2015. aug. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Rokonom 20 év után tette le, anyám kedvéért.

Nehéz volt neki, féléve tiszta, azóta e-cigizik.

2015. aug. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én még csak 2 hete nem gyújtottam rá.10 éve cigizek/cigiztem. Nekem a fő motiváció az, hogy babát szeretnék és azt olvastam, hogy nehezebb lehet teherbe esni.Meg ha meglesz a baba úgyis abba kell hagyni, szóval megelőlegeztem a dolgot. Meg épp kellett valami kihívás az életben, egy dolog amire koncentrálhatok. De igazából annyira nem kell koncentrálni :-D

Hétfőn elszívtam a maradék cigimet és egyszerűen nem vettem új dobozzal.Az első nap kicsit furán éreztem magam, másnap sokat ittam, de azóta nem érzek semmi.Ha előjönnek bizonyos helyzetek eszembe jut, hogy lehet jó lenne rágyújtani de aztán eszembe jut, hogy amíg nem jött a helyzet addig nem éreztem ezt, akkor most mivel lenne jobb ha cigiznék egyet. Meg különben is, ha most újra rágyújtok akkor egy úgysem lenne elég. Még csak 2 hete nem cigizek, úgyhogy várom, hogy mikor jönnek az elvonási tünetek(ha egyáltalán léteznek ilyenek ennyi cigimentes nap után). Vízválasztó lesz a hétvégén egy buli, ahol alkoholt is fogunk fogyasztani, gondolom egy kicsit nagyobb mennyiségben.Ha ott nem gyújtok rá akkor már valószínűleg soha. Szóval szurkolhat mindenki ;-)

2015. aug. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!