Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Egész éjjel ittam és cigiztem...

Egész éjjel ittam és cigiztem haverommal úgy, hogy asztmás vagyok, most meg azt mondja haverom, hogy rászoktam. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Van egy jó haverom, hozott páleszt aztán egész éjjel ittunk, játszottunk meg cigiztünk. Most meg napközbe tök ingerült vagyok, csak úgy random érzem a füstöt az orromban mintha ott lenne, köhögök egész nap... Úgy 10 szálat szívtunk el fejenként, most azt mondja, hogy rászoktam... Nem akarok rászokni az asztma, a pénz és úgy amblock az egészségem miatt de haverom is asztmás. Hordja is nekem a cigit ha kell, de mondom, nem akarok rászokni... Tudom, hülyének néztek csak ilyen szituba még nem voltam és egy kicsit ideges vagyok... Szóval:


Rászoktam?

Mit tegyek azon kívül, hogy nem szívom ha nem akarok még jobban rákattanni? Ha most leállok lesznek még komolyabb következményei?


Légyszi normálisan.. :/ 16/f



2015. aug. 9. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj a cigivel, hogy az ember tényleg nagyon könnyen rászokik. A hétvégente 1-2 szál a haverokkal hamar átmegy napi egy-két szálba, aztán észre sem veszed, máris láncdohányos vagy. Persze van pár ember, aki tudja tűrtőztetni magát, de igazából ők is függők, mert ha azt a keveset megvonnák tőle, ugyan olyan rosszul viselnék mint a láncdohányosok. Sajnos itt nincs arany középút, vagy rágyújtasz (mindegy hogy hányszor) és akkor dohányos vagy, vagy nem gyújtasz rá SOHA, és akkor nem vagy dohányos. És igen, rá szoktál a cigire, de nem most, hanem akkor amikor életed első szálját elszívtad. Amint nikotint kapott a szervezeted, már igényelte a következő adagot. De a probléma nem a nikotinnal van, mert annak elvonási tünetek olyan enyhék, hogy a legtöbb ember észre sem veszi. A baj a PSZICHÉS FÜGGŐSÉGGEL van. Na ha az kialakul, onnan már nehéz a helyzet. Ezt viszont csak te érzed, más nem tudja megmondani. De ahogy a dohányzásról gondolkodsz, az első lépés a pszichés függőség felé. Persze tudom, amikor én voltam ennyi idős, nekem is magyarázhatták hogy a cigi rossz, én sem hittem el. Viszont azt jó ha tudod, hogy alkalmi dohányos nincs, csak a tinik, a gyengeelméjűek és a gyenge akaratú emberek hitegetik magukat ezzel.

Én 13 évesen kezdtem dohányozni, 18 évesen már napi egy dobozzal szívtam. A következő 10 évben volt, hogy 40-45 szálat is elszívtam egy nap. Kamasz korom óta hitegettem magam a "majd holnaptól nem gyújtok rá" maszlaggal. Többször eljutottak odaáig, hogy 1-2 hétig nem gyújtottam rá, helyette nikotinos rágóval és tapasszal mérgeztem magam. Egy közeli családtagom halála juttatott el oda, hogy végleg abba hagyjam. Tüdőrákos volt. Hidd el, keserves az út a leszokásig, 10 év múlva átkozni fogod a napot amikor először rágyújtottál. Szerintem előzd meg a problémát.

2015. aug. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ennyitől még nem szoktál rá, ha van önfegyelmed nem is fogsz.
2015. aug. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne folytasd! Kösd le a figyelmedet vmivel, ragozz!

És el fog múlni.

2015. aug. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi srácok, átbeszéltem egy másik nagyon jó barátommal és úgy döntöttem, hogy nem b*szoom el az életem ezzel. :) Mindenkinek ment a zöld pacsi és még egyszer köszönöm! :D


Ui.: Ha valaki olyan olvasná a kérdést aki hasonló helyzetbe van mint én akkor neki is mondom: Nem érdemes elkúrni az életet ilyen hülyeséggel. ;)

2015. aug. 10. 00:10
 5/5 anonim ***** válasza:

"Viszont azt jó ha tudod, hogy alkalmi dohányos nincs, csak a tinik, a gyengeelméjűek és a gyenge akaratú emberek hitegetik magukat ezzel. "


Viszont azt jó ha tudod, hogy a nagy dohányosok mondanak állandóan ilyesmit, csak hogy leplezzék valamivel a saját gyengeségüket. Attól, hogy még te nem tudtál ellenállni neki, más tud, csak ritka.. De ez már saját magad hibája, hogy átadod az irányítást egy fehér kis rúdnak az életed fölött...

2015. aug. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!