Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyi idő dohányzás után...

Mennyi idő dohányzás után lesz az ember tüdőrákos?

Figyelt kérdés
14 vagyok, 12 éves korom óra cigizek. napi 10nél kevesebb cigit. Mennyi idősen lehetek rákos? (Le akarom tenni, csak már rossz.)
2010. márc. 8. 16:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
68%
Nem minden esetben lesz tüdőrákos a dohányzástól az ember.Van úgy,h a nikotin tartja vissza a rákos sejteket a burjánzástól és akkor kezd nőni a daganat,mikor abbahagyja a tag a cigizést.Ez komoly,nem vicc!
2010. márc. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben nem a dagadattól félnék, mert az elvisz egy év alatt. A COPD sokkal rosszabb, és egy idő után szinte törvényszerűen kialakul dohányosokon (nem úgy, mint a tumor). Kb. olyan, mintha belefulladnál a Balatonba, csak évekig tart...
2010. márc. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
ja. mint írták, nem idő, meg darab arányos. nem is törvényszerű, csak nagy rá az esélyed. én 53 vagyok. 45éve cigizek. utolsó 15 évben napi 3 doboz. mult évben teljeskörű kivizsgálásnál még semmi komoly problémát nem észleltek az orvosok. attól még lehet, hogy ez évben elvisz a cigivégett valami. addig próbáld abbahagyni, még nem vagy teljesen a rabja.
2010. márc. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Én egy egészség blogger vagyok, ez attól függ milyen a környezeted, gondolok arra családod tagjai betegesek-e, neked BMI INDEXED tehát magasságodhoz tartozó súlyod megfelelő-e, és vannak -e köhögési tüneteid a dohányzástól, figyi öcskös!Van egy tuti módszer, menj el tüdőszűrésre!Amúgy valószinű kutya bajod, mert 5-6 év után, de inkább 10év után lehetnek rizikós dolgok
2012. aug. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!