Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az hogy olyan sokat szívtam...

Az hogy olyan sokat szívtam azt a levegőt nagyon káros lehetett és lehet?

Figyelt kérdés
Nos, amióta élek 20 éve nem dohányzok de mióta az eszemet tudom a szüleim mindig dohányoztak és most is azt teszik. Eléggé sokat (rengeteget voltam) s vagyok velük egy helyem, pl konyha. Az hogy olyan sokat szívtam azt a levegőt nagyon káros lehetett és lehet?
2010. márc. 12. 09:56
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Igen. a passziv dohányzás sokszor károsabb mint az aktiv.
2010. márc. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

A passzív dohányzás károsabb, mint ha te magad dohányoznál...

Én is ugyanebben a helyzetben vagyok, körülöttem mindenki dohányzik.

Szóval valahogy mond annak, aki a közeledben szeretne rágyújtani, hogy kinyitott ablak mellett tegye, vagy odakint.

De ne kockáztasd az egészségedet!

2010. márc. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
9%
akkor dohányozz teis, az kevésbé káros mint a passzív dohányzás :D különben meghalsz
2010. márc. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Valaki mesélje már el nekem, hogy a passzív dohányzás hogyan lehet veszélyesebb mint az aktív. Szvsz aki aktív dohányos az passzív is egyben, mert tételezzük fel, hogy egy zárt térben vagyunk: vagyok én, a dohányos. Ha csak nem vesszük azt a helyzetet, hogy minden légvételemet a cigiből veszem, és elszívása után egyből kimenekülök a szobából, akkor én is passzív dohányos vagyok, és szerintem több füst jut a tüdőmbe, mint annak aki csak velem együtt a kifújt füstöt szívja. Nyílt térről nem is beszélve...
2010. márc. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az utolsónak igaza van. viszont én zárt térben eleget vagyok velük, és mióta eszem van mindig küldöm hogy menjenek ki a házból de nem teszik, b@sznak rá.
2010. márc. 13. 06:27
 6/7 anonim válasza:

Fura lenne, a te küldenéd ki a szüleidet a házukból..

B@rom gyerek, szívjad, megérdemled...:D

2010. máj. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

le fognak pontozni, de leírom:

szarjál rá. Hidd el, nem ez fog elvinni. Ahogy olvasom, inkább az idegeskedés, meg a dolgokra rástresszelés. De az tutira elvisz már nagyon fiatalon. Ha egy nagyvárosban élsz aktívan (járkálsz be a városba), akkor aktív és/vagy passzív dohányzás nélkül is elég szart szívsz be ahhoz, hogy ha érzékeny rá a szervezeted, illetve hajlamos vagy a daganatos betegségekre, akkor kialakuljon valami probléma. Nem kell rögtön a cigire fogni. Egy régi ismerősöm, akinek adok a szavára, mert tisztességgel építette ki a jólmenő életét (nem milliárdos, de amikor önhibáján kívül összetörte a sportautóját -kamion rányomta a betonkorlátra a pályán-, kiszállt épségben, lecsekkolta, hogy keze-lába megvan, nem sérült meg, elővette a telefont, és rendelte az új, ugyanolyan autót helyette), ő úgy vélekedik róla, hogy "káros ez öcsém a lóf@$zt, csak egy fölösleges plusz megterhelés a szervezetnek". És ennyi. A fentebb említett szituációhoz hasonló helyzek megtanították élni az embert, és él, él bele a világba, nem görcsöl, teszi ami jólesik, elmúlt 70, de meg nem mondaná róla senki.

Nem kell túlgondolni a dolgokat.

A szüleid szokásaiba meg pláne nem kell beleszólnod. Ha zavar, költözz el. Ugyanakkor a szüleidben is lehetne annyi empátia, hogy ha szólsz, hogy zavar, akkor kimennek cigizni. De van egy mondás, mely szerint "öreg fát nem lehet átültetni".

Én a helyedben nem foglalkoznék vele, nem éri meg magamat stresszelni mások miatt, mert tudom, hogy 5 perc stressz károsabb, mint elszívni az alatt az 5 perc alatt egy cigit a stresszelés helyett (és így is szoktam tenni, ha érzem, hogy megy fel a pumpa)

2017. ápr. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!