Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nem az volna korrekt ha azok...

Nem az volna korrekt ha azok akik rendszeresen dohányoznak és/vagy alkoholt fogyasztanak, elesnének az egészségügyi biztosítástól?

Figyelt kérdés
A cigaretta meg az alkoholos italok árának a 40%-a, a tanügynek, egészségyügynek meg a jobb életmód utáni kutatásokkal foglalkozó intézeteknek a rendelkezésükre álló pénzösszeget szaporítaná.

2015. szept. 24. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze. És azok akik valaha is ittak cukros üdítőt azok is. Meg akik direkt extrém sportot űznek. És akik depressziósak azok se, hisz ők gondolkodnak rosszul. És igazából aki nem hasznos a társadalomnak, annak se kéne biztosítani.
2015. szept. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem lenne korrekt, mert a dohányosnak is a fejére eshet mondjuk egy tégla, és egy ilyen balesetnek a kockázatát az életmódja nem fokozza.

A gondolat viszont, hogy ne fizessünk mindent a közösből igazságosnak tűnik. Legszívesebben azokon kezdeném a bevezetését, akik részegen vagy bedrogozva okoznak balesetet.

Bekockáztatnám, hogy kötelezően fizessék be a biztosító számlájára, a sérült(ek) teljes kórházi kezelésére és rehabilitációjukra fordított összeget. Más bünti szerintem nem is kell.

2015. szept. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek igaza van.

Ha megiszom évi fél deci minőségi whiskyt, azzal miért vagyok rosszabb, mint a cukrokat evő átlag?

Nem is tudod leellenőrizni, ki iszik alkoholt, s jobb is. Borzalmas lenne egy ilyen agyonszabályozott, agyonellenőrzött világ. De nem is lehetne megoldani.

2015. szept. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért? Gondolod, hogy aki dohányzik és alkoholt fogyaszt, az nem fizet társadalombiztosítást?? Közel 40 évesen szoktam rá a cigarettára és igen, iszom is. Addig szerinted én mennyit fizettem be? Nem keveset.. És ha épp leukémiás leszek, vagy autoimmun beteg - amiknek semmi köze az egészségtelen életmódhoz -, akkor engem ássanak el élve??

Menj már ezzel a marhasággal máshová ötletelni.

2015. szept. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Enikő64 válasza:
Ne legyünk már csőlátású demagógok;dohány-,alkohol-,szerencsejáték ....jó bevételt biztosít az államkasszának !Nem az volna korrekt,ha azok,akik évek óta nem fizetnek semmiféle társadalom- és egészségügyi hozzájárulási járulékot (!) - AZOK "elesnének" mindenféle egészségügyi-, társadalmi-,szociális szolgáltatástól ?
2015. szept. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze, hiszen mint tudjuk ha a dohányos leesik a lépcsőn és kitöri a lábát, karambolozik vagy örökletes rövidlátásban szenved az is a cigaretta hibája.
2015. szept. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A lényeget a 2-es értette, de az elképzelés nem kivitelezhető szerintem sem egyelőre, viszont az sem helyes, hogy amíg azok akik teljesen önpusztító életet élnek, ugyanolyan mértékben részesednek az erre a célra szánt összegből legtöbb esetben 10-szeresen is mint az aki minden nap sportol és megpróbál egészségesen élni. A célom az lenne, hogy rávegyük az embereket az egészséges életmódra bármi is legyen ennek az ára.
2015. szept. 25. 22:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez már most is teljesül ezeket a termékeket megadóztatják amiből lehet fizetni a kórházi számlát és a drága cigi elég sok embert motivál a leszokásban. A cigaretta árának jelentős része adó.
2015. okt. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!