Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan tegyem le a cigit,...

Hogyan tegyem le a cigit, leépültem!?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, nagyon le szeretném rakni a cigit...

viszont a lakásban mindenki dohányzik. ami még durva, hogy allergia eredetű asztmám is van. Vissza gondoltam a régi gyermekkoromra, és eszembe jutott milyen egészséges voltam. Nem kellett az inhalátoromért rohannom, kaptam levegőt, jó volt a kondim, tudtam mozogni, nem kellett 3 féle gyógyszert szednem az asztmámra, nem volt magas a vérnyomásom... nagyon sok dolgot elrontottam egészségemet illetően, és csak most döbbenek rá milyen hülye voltam/vagyok.

Mivel ez egy anonim oldal, le írom azt is hogy marihuánát is szívtam 1,5évig, bekerültem egy rossz baráti társaságba, minden nap rendszeresen csináltuk, napi 1gr minimum. Akkor volt egy pánikrohamom tőle, elkezdtem fulladozni, nagyon rossz volt, nem kívánnám a legfőbb ellenségemnek sem azt az érzést, na attól a naptól kezdve nem szívtam. ez volt olyan 1,5éve, viszont a dohányzást nem tudom lerakni,

minden nap elhatározom hogy nem gyújtok rá, és nem bírom ki, sóvárgok a cigi után. pedig már a kávéról is lemondtam, azt sem iszom, pedig rendszeresen fogyasztottam. helyette 100%narancslevet iszok, de ez sem segít. Hogyan tudnám letenni, van ötletetek? Az orvosaim folyton azt hajtogatják, hogy hagyjam abba a dohányzást, rokonaim is ezt mondják, persze igazuk is van. Aztán jön a felkelés, 2-3 óráig kibírom és megint jön az iszonyú érzés hogy rá kell gyújtani, " csak egy szálat" aztán persze jön a többi. Ami még gond, hogy kiskoromban rendszeresen sportoltam, táncórákra jártam, viszont általános suli óta ez is megszünt. nem mozgok körülbelül 5éve, semmit. azon kívül hogy elindulok iskolába meg vissza, meg néha elmegyek valahova( itthonülős tipus vagyok) félek elkezdeni mozogni, nehogy rosszul legyek. ha már felállok a géptől, néha már attól begyorsul az amúgy is gyors szívverésem :(

Hogyan legyek újra a régi... + emellett családi problémák is vannak, stresszes vagyok állandóan, és nem tudok ezeken túllépni mert megoldhatatlanok..az orvosok mikor megmérik a vérnyomásom, folyton azt mondják, hogy nagyon gyors... ez gondolom a cigi/ nem mozgás miatt van, én nem szeretnék vérnyomáscsökkentőt szedni életem végéig, biztos van valami megoldás hogy normalizálódjak..ami még durva, hogy hallom a pulzusomat a fülembe minden nap, minden percében, másodpercében..

normális válaszokat kérek, ha ez lehetséges :) köszönöm szépen előre is az építő válaszokat.



2015. szept. 26. 15:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Először is hidd el, hogy megtudod csinálni, ha ez megvan akkor vágj bele és próbáld meg letenni.
2015. szept. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, nem fogod érteni, amit írok: a cigit le kell tenni, és el kell felejteni. Sehogy máshogy nem megy. Én 40 év szívás után így tettem...
2015. szept. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Maximálisan megértelek! Én 16évig cigiztem, most 3hónapja nem dohányzom! Szerintem határozd el, hogy tényleg le szeretnéd tenni, aztán olvasd el ezt a könyvet Allen Carr: Rövid úton leszokni a dohányzásról! Ha pedig nincs időd olvasni https://www.youtube.com/watch?v=18efY5yIWDs nekem így sikerült! nem csak nekem, hanem a páromnak és anyósomnak is. Nagyon sokan le tudnak ez álltal szokni és ha te is nagyon akarod nem csak, hogy sikerülni fog, de könnyen fog menni! Remélem sikerül én hiszem, hogy fog!!! hajrá
2015. szept. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Minden fejben dől el. Edzőm mindig azt mondta, hogy akármit csinálsz, és fejbe meg akarod tenni nem csak megpróbálni akkor biztos sikerül ha bízol magadba. Most lehet azt hiszed ki ez a bölcs f asz, de csak próbáld ki. Ha így nem megy valakiért tedd. Van még egy alternatíva ami kicsit kemény érzelmileg de hatásos. Szerezz egy olyan embert aki maximalista, és nem dohányzik. Fél év alatt le tudod mellette rakni. Sok sikert, sose add fel. Csak a gyengék buknak el. ;)
2015. szept. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még :) mentek a zöld kezek.

Hát most úgy gondolom megpróbálom fokozatosan, ma eddig 3 szálat szívtam reggel óta, ez már nálam nagy szó azt hiszem.

2015. szept. 26. 19:32
 6/12 A kérdező kommentje:

4.szál.. :(

hozzászoló, gratulálok hogy sikerült leraknod, bár csak nekem is ennyi akaraterőm lenne

2015. szept. 26. 22:04
 7/12 anonim ***** válasza:
Ne csökkentsd, ha csökkented jobban szenvedsz mintha leraknád...hidd el rengetegszer próbáltam annó. Olvasd el a könyvet, vagy hallgasd meg youtubeon, akkor mindent megértesz! Ha most leírnék mindent, nem lenne hasznos a hanganyag és tudnád mire számíthatsz. 5óra hosszát igazán rászánhatsz és nem kell egyszerre meghallgatni és cigizhetsz ik közbe. Én végig cigiztem és a közepétől már alig vártam, hogy vége legyen a hanganyagnak és lerakjam a cigit! Nem veszítesz semmit. Tűrj egy kicsit, mindig jönnek nehéz pillanatok, de ne kacérkodj a még egy cigi gondolatával. Én ilyenkor mindig kimondtam hangosan vagy magamba vagy tükörbe nézve: SOHA többet nem cigizek és ez mindig megerősített döntésemben. De neked kell elszánnod magad,sajnálom hogy most így kínlódsz, de az együttérzésemmel nem sokra mész. Hallgasd meg a hanganyagot, az első fél óra unalmas, de a többi nekem nagyon tetszett. Még egyszer sok sikert :)
2015. szept. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt sok akarat erőm mindaddig mind rendesen sorba sem tudtam rakni a dolgokat. Sokan azt mondják a jelenbe élj ne a jövőbe. Szerintem fordítva tedd míg lehet. Gondolj bele ha egyszer gyereket akarsz mik lehetnek a következmények, hisz rólad vesz példát. Amit te csinálsz ő is azt fogja idővel. Sose késő megtenni viszont mindig hiányzoni fog a cigi, de el tudod terelni ha akarod.
2015. szept. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Köszi Attila megpróbálom
2015. okt. 12. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Lunariana válasza:
Azt a cigaretta adagot ami nallad van azt add at a szuleidnek, a penzedbol egy forintot se vigyel ki a hazbol ami eleg egy doboz cigarettara. Ha boltba megy lehetoleg szamold ki, hogy mennyit kell vinned a penzedbol, hogy kiteljen. En nem cigarettaztam nem is fogok, de az teny hogy a japan pipa nagyon jo minoseg, es allitolag nagyon finom, bar szinte lehetetlen hozzajutni. Mindennek aminek buze van azt nem eszem/iszom/szivom. Az alkohol peldaul a masodik csoporba tartozik. A magas vernyomasod megoldhato: napi sportolas, nuku cigaretta, keves cukor/zsir. A sportolast ugy kezd, hogy addig futsz amig a legveteledet vissza tudod tartani. Ez a tav/idomennyiseg novekedni fog. A tav hosszat lehet majd novelni kell: akkor harom lepes - egy legvetel, es kifuj. Eleinte ( a futas utan ket hettel) keves gyakorlat, de ezeket is kell majd novelni. Remelem sikerul leszoknod, es lesz akaraterod. Sok sikert. :) 13/l
2015. okt. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!