Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan szoktassam le a testvér...

Hogyan szoktassam le a testvéremet a dohányzásrol?

Figyelt kérdés
A tesom sajnos cigizik es nagyon lathatoan romlik a viselkedese is es az egeszsege is. Nagyon nagyon fontos lenne előre is koszi

2015. okt. 3. 08:28
 1/3 Bastee válasza:
Nagyon szép dolog, hogy figyelsz a testvéredre, de ha legálisan dohányzik, akkor sajnos nem a te feladatod leszoktatni. Beszélj vele erről, ennél többet nem tudsz, és nem is érdemes tenned. Akkor már beleszólnál a saját döntéseibe.
2015. okt. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is próbálkoztam azzal hogy leszoktassam a nővéremet erről, apám már beletörődött hogy dohányzik, bár apám is, és amikor nagykorú lettem akkor apám kínált engem is hogy inkább vele próbáljam ki mint hogy sunyiba pöfékeljek. Én életembe 5 szálat ha elszívtam talán, nekem nem jön be a cigi, és nem is lettem függője. Úgy ahogy az alkohol sem okozott nálam függőséget mert sokat ittam régen, de amikor jogsim lett és vállaltam másodállást futárként akkor bizony oda kellett figyelnem mikor iszok és mikor nem mert olyan volt a munkaköröm hogy hetente beszéltük meg a beosztást ami arról szólt hogy minden második nap munka után vállalok 4-6 órát ami arról szól hogy kezdésre bementem ha volt meló elvégeztem ha ha nem akkor haza jöttem és készenlétbe kellett lennem este 20:30 ig mert ha jön a telefon hogy menni kell akkor negyed órán belül már az étterembe kell lennem. Meg a hétvégéket is akkor úgy beszéltük meg hogy minden második szombat délelőtt 10-től este 10ig meló, persze itt voltak üres órák amikor hazajöttem de volt olyan nap amikor csak este hívtak be és simán ihattam volna akár. Sőt volt olyan szabad szombatom amikor készenlétbe kellett lennem ha hirtelen sok a megrendelés és a futárok nem győzik kell ugranom. Hiába kínáltak sörrel nem fogadhattam el mert tudtam hogy mit vállaltam. A nővéremnél a cigi leszoktatását nem erőltettem pedig neki betegsége is van ami mellett különösen nem szabadna cigiznie. Bár nagykorú volt már akkor senki nem szólhatott bele de nekem mondta a háziorvosunk mert kérdeztem tőle hogy mit lehetne tenni, ő meg mondta hogy szavakkal normálisan érdemes rávezetni hogy mivel jár ha cigizik de a döntést neki kell meghoznia hogy le akar-e szokni vagy nem.
2015. okt. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mond el neki hogy hosszútávon árt, próba szerencse.

[link]

2015. okt. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!