Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Valaki tud segíteni a cigiről...

Valaki tud segíteni a cigiről leszokni? 19/F

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok, 13 éves korom óta cigizel(6 éve).


Napi 20-25 szál cigit szívok el (töltöm magamnak), de le szeretnék róla szokni, de nem sikerül napi 15 szálnál kevesebbet szívnom:/


Hogy kezdjek leszokni róla?

Valaki tud segíteni?(tudom hogy egy nagy hülye voltam hogy elkezdtem)



Köszönöm:)

19/F


2015. okt. 13. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Nos én 3 éven keresztül dohányoztam, sokféleképpen próbáltam leszokni, és végül az segített, ami a családban már sokaknak.

Mégpedig a cigi hirtelen eldobása.

Nem kevés akaraterőt kellett hozzá gyűjtenem, és nagyon kegyetlen volt, de megérte szenvedni. Helyettesítettem a cigit azzal, hogy például tökmagot, szotyit rágcsáltam, rágóztam, cukrot szopogattam.

Remélem neked is sikerülni fog!

2015. okt. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az 1 válaszolóval! 12 év után szoktam egyik pillanatról a másikra.Első 3-4 hét volt szörnyű! De megérte! 2 éve nem dohányzom!!

Sok sikert és kitartást valamint erőt!!!

31/F

2015. okt. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, a hirtelen abbahagyás működhet csak igazán jól.

Ha viszont később esetleg visszaesnél, akkor próbálj meg inkább e-cigivel visszaesni, hiszen az azért mégis sokkal egészségesebb.

2015. okt. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:)


szerintem először megpróbálok kevesebbet szívni, és utána amikor napi 10 szál alá tudom csökkenteni, akkor abbahagyom ahogy írtátok.

2015. okt. 13. 18:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Próbálj meg kevesebbet szívni.
2015. okt. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak csökkented az adagot el se kezd a leszokást. Nem ér semmit. Megfogsz mindent ami dohányzással kapcsolatos és kidobod. Első hetelben kiver a düh és nagyon rossz lesz de mint mondták megéri. Ha meg nem megy az 1-ről a 2-re akkor meg se probáld. Alarat erő kell hozzá, ha nincs el se kezd de komolyan. Akkor csak idő pazarlás. Viszont gondolj bele. 19 vagy jobb esetben 10 év múlva már lehet gyerekeid lesznek és rólad vesznek példát. Milyen szemmel néznéd ha a gyereked majd cigizme 13 évesen? Ha nem is magadért majd értük kell megtedd, hogy sokat lehess velük mivel köztudott, hogy a cigi rövidíti az életed. Ha netán rákos leszel akkoriba akkor, hogy mondod el nekik? Á bocs gyerekek fater hülye volt és cigizett és van 2 éve vagy annyi se. Gondold el milyen rossz lehet közölni és nekik felfogni, hogy időhöz van kötve az apjuk. Nagyon nehéz lehet. Télleg gondold át. Most vagy soha. A jövőre gondolj mindig a múlton nem változtathatsz de ott a jelen, hogy alakítsd a jövőt.
2015. okt. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!