Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az e-cigarettám pattogó...

Az e-cigarettám pattogó hangot ad ki. Elromlott?

Figyelt kérdés
Amikor folvisuem maxra (4.8W) akkor pattogó hangot ad ki. Ez baj?

2015. okt. 27. 23:23
 1/10 A kérdező kommentje:
Serceg is
2015. okt. 28. 07:10
 2/10 anonim válasza:
Nem kell aggódni, ez a normál működés része egyes porlasztóknál.
2015. okt. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem. Olykor égett ízű a pára. Ez is normáis?
2015. okt. 28. 17:36
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Túl nagy teljesítményen használod, és ilyenkor az bizony odaég. Bizonyos mennyiségű sercegés, meg pattogás, kazántípustól függően normális lehet. Hozzáteszem, hogy vannak olyan kazánok ahol nincs semmi hangja normál esetben.
2015. okt. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem de akkor minek van.... Meg láttam olyat hogy 11w... Akkor azoknak nem kozmál be egy kicsit? Nekem csak 4.8
2015. okt. 28. 18:35
 6/10 A kérdező kommentje:
Most a legkissebbre raktam (azthiszem kb 3.3W) és így is élvezhetetlen odaégett szúrós maros ize van.
2015. okt. 28. 18:52
 7/10 anonim ***** válasza:

Először is.

Az nem W, azaz Watt, hanem V azaz volt.

A kazán ellenállásából (ohm), és a használt feszültségből (V) tudjuk megállapítani a wattot (w). Ne keverjük ezeket.


Pl. tegyük fel, hogy 1,8ohm-os a kazánod.

Továbbá tegyük fel, hogy ezt az 1,8ohm-os kazánt maximumon azaz 4,8V-on égeted. Ohm törvénye segítségével ki lehet számolni, hogy

4,8V/1,8ohm, az 2,666A azaz amper.

4,8V*2,666A=12,7968W azaz watt. Szóval 4,8V-on használva az 1,8ohm-os kazánt, Te 12,8 Watton használod a készüléked.


Másodszor.. Ha már egyszer megpörkölted a vattát a porlasztóban, akkor már hiába viszed le később a teljesítményt, az már megégett. Patront, azaz porlasztót kell cserélned.

2015. okt. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Harmadszor: Azért van, mert a készülékedre többféle kazán, illetve patron rakható. Kazánból meg van millió féle, némelyik több teljesítményt igényel, némelyik kevesebbet.
2015. okt. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
93%
Szia a pattogó hang azt jelzi hogy mèg új a porlasztód ès jól vègzi a dolgát..De az ègett íz nem normális ha "kanócos" a porlasztód vedd ki ès nèzd meg mert lehet szèt van ègve.Ha igen annyit tudsz csinalni veszel egy új porlasztót ès jobban vigyázol rá nem húzod annyira fel az adott slukk mennyisèg után ha azt "elszivtad" utána hagyod pihenni.Csak vigyázni kell rá.(Kèrlek ezèrt ne pontozzatok le.) Ez az en velemenyem.
2015. nov. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Utolso neked hasznosra is nyomtam :)
2015. nov. 1. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!