Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Lehetek tüdőrákos? 14 éves...

Lehetek tüdőrákos? 14 éves vagyok, most van november vége, és augusztusban kezdtem dohányozni, de így is csak havi 4-5 szál megy el. Ennyitől lehet már bajom?

Figyelt kérdés
Vasárnap az utolsó szál után olyat éreztem, hogy a tüdőmben mintha lett volna valami. Ez volt hétfő estéig, és most ugye szerda van, már nem érzek semmit. Meg is vagyok fázva, szóval köhögök, meg orrfújás, meg krákogás. Eddig Erős piros hosszú marlboro-t szívtam, ami ugye már kb 2 hónapja megvan. Kissé félek az egésztől, de állítólag vért kéne köpnöm, ha tüdőrákom van. Ennyi időn belül kialakulhat, vagy nem? (Természetesen most hajítom ki az egész dobozt a francba..)

2015. nov. 25. 18:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet ennyi idő utan tudorakot kapni


De egyáltalán miért kezdtel el cigizni?

2015. nov. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Évtizedek kellenek ahhoz,hogy valaki tüdőrákos legyen.De jobban teszed ha soha nem szoksz rá,rengeteg betegséget okoz a dohányzás.
2015. nov. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1. Azért, mert elég sok problémám volt (tudom, 14 évesen mi a francnak stresszelek, de na) szerelmi gond, osztálygondok (az egyik pl, hogy kitaszítanak az osztályból, meg ilyenek), de ezek a tünetek után 1000000% hogy lerakom, és kidobom.


2. Ez genetika is, mert van, aki az első száltól, van aki fél-1 év után, van aki soha nem lesz rákos.


Éppen ma beszéltünk a dohányzásról bioszon (amúgy 8.-os vagyok), hogy mennyire káros, meg az, hogy.. Idézem: Az élő spermiumokat elpusztítja, ezáltal ha felnőttek lesztek, akkor nem valószínű

2015. nov. 25. 18:22
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
mai világban nem csak a cigitől lehetsz rákos, 2 évtized kell hozzá 3 meg én is rókáztam már véreset mert éhgyomorra szívtam 3-t egymás után de no para meg megfázásnál rosszabb a cigi de tedd le inkább még tud regenerálódni a szervezeted.
2015. nov. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

4 es vok..

Ja és én heti 1 dobozt szívok kb napi 4 szál.

2015. nov. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ennyi idő alatt kevés az esélye.De semmiképp se dohányozz! a dohányfüst nem az emberi szervezetbe való,egy szál cigié sem!
2015. nov. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

Szia!


Sok szarságtól érezheted úgy hogy van valami szar a tüdődben. 14 évesen kezdtem el én is a cigizést most vagyok 23 és 9 év alatt nagyon megbántam hogy rászoktam. Pont ma vettem egy E cigit, és sokkal jobb flesh-t nyújt mint a sima cigi. Egészségesebb is. Ha cigizni akarsz inkabb szivd azt.

2015. nov. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Elgondolkodtam az e-cigin én is. De elhatároztam, hogy most már le fogom rakni, mert alapból (tudom, ez hülyeség) de stresszlevezés miatt csináltam. (Tudom, ez csak a nikotin iránti vágy által kialakult stresszt fojtja el.)

Van az osztályban egy gyerek, aki szokott néha b#sztatni, és néha (sokkal többet:D) elkezdem kergetni (mert ez a tipikus gyerek, aki távolról ugat, de közelről már fut) elkezdem kergetni, aztán ha elkapom akkor nekinyomom a falnak és "elbeszélgetek" vele 2 percben.

2015. nov. 25. 19:30
 9/12 anonim ***** válasza:

tuti le se tüdőzöd :))

amúgy, havi 4-5 szál nemár az szerintem még annyira se árt mint a passzív dohányzás, de ha idegeskedsz ezen fekélyed lesz kilyukad a gyomrod és ki fogják venni és szar lesz ;) :D

2015. nov. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De igen, letüdőzöm. Köszönöm az eddigi válaszokat. Nem vagyok rászokva, csak néha olyankor jól esett, amikor fel voltam idegesítve.
2015. nov. 25. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!