Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha 1ml e-likvidben 6mg nikotin...

Ha 1ml e-likvidben 6mg nikotin van Egy cigarettában 1 szálban 0,6 mg van akkor egy 1,6 ml tartalmú patron hány szál ciginek felel meg nikotinilag?

Figyelt kérdés
most tértem át 2 hete e cigire de nem értem hogy egy nap elszívok 1,6 ml-2 ml-is de nem olyan mintha elszívok 5 cigit mert az elég.

2015. nov. 13. 15:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne kimatekozni próbáld, hanem írd meg, hogy milyen erősségű volt az eredeti cigi, amit szívtál. (erősség, márka és mennyiség)


Erősségi sorrend ciginél és hozzá kapcsolódó ajánlott folyadék erősség:

Töltött cigi (1-1,5 mg nikotin) --> 24-18 mg közti nikotinos folyadék

Erős cigi (0,7 mg - 1 mg) --> 12-18 mg közti nikotinos folyadék

Közepes cigi (0,5-0,6 mg) --> 6-12 mg közti nikotinos folyadék

Gyenge cigi (0,1-0,4 mg) --> 3-6 mg közti nikotinos folyadék


Tehát abból indulj ki, hogy milyen erős volt a cigi, amit szívtál, jellemzően 6-tal, illetve néhány üzletben 3-mal osztható a folyadék nikotintartalma és ez segít.

0: mentes

3: gyenge (általában fehér, szürke, ezüst)

6: gyenge (általában fehér, szürke, ezüst, narancs, citromsárga dobozúak)

9: közepes (általában arany, kék dobozóak)

18: erős (általában piros, fekete dobozúak)

24: "legerősebb" (általában töltött)


Remélem, segítettem! :)


Ha van kérdésed, az ecigiforum.com weboldalra regisztrálva régóta használó személyek fognak tudni segíteni.


Sok sikert!

2015. nov. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első korrektűl leírta.

Matekozni azért sem érdemes, mert máshogy szívódik fel a nikotin a cigifüstből, és a glicerinből is. No meg van egy rakat egyéb tényező ami a matekot jócskán megbolondítja.


Annyit tennék hozzá az első válaszhoz, hogy azért a töltött cigi nem mindenképp erősebb mint a sima, csak erősebb lehet. Pl. én töltöttem a cigit magamnak, de a 18-as liquid, sőt utána a 12-es is erősnek bizonyult.

Írd le, hogy milyen cigit, és hány szálat szívtál, aztán az alapján kb be tudjuk lőni, hogy neked mi lenne jó. De a legjobb a személyes tapasztalat. :)

2015. nov. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kék szofit szívtam napi1dobozzal
2015. nov. 13. 20:52
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szvsz. 12mg-os elsőnek bőven elég. Esetleg vegyél hozzá ugyan olyan ízből egy db 6mg-osat is, aztán legfeljebb összeöntve kicsit gyengébbre veheted.
2015. nov. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!