Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mit godoltok akkor, ha egy 17...

Mit godoltok akkor, ha egy 17 éves lányt láttok cigizni?

Figyelt kérdés
Szóval. Kb. 2 éve szívtam el először egy szál cigit. Nagyon rossznak tartottam, azt mondtam, hogy erre én nem tudnék rászokni. Lassan fél éve, hogy együtt vagyok a dohányzó barátommal. Azóta ugye egyre többet vagyok cigi közelében és a hétvégi bulikon is többet elszívok. Néha azt veszem észre, hogy tök jól esne egyet cigizni. Mit tegyek? Mostanában hetente elszívok egy-két szálat. Ez rászokáshoz vezet? Mit szóltok,ahhoz ha valaki ilyen fiatalon dohányzik? Valaki aki hasonló cipőben jár?

2015. dec. 3. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ö baja, majd egyszer rájön hogy hiba volt, de már késő lesz.
2015. dec. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elvesztegeti a szépségét, a fiatalságát, az egészségét.

A pénzéről, és az idejéről már nem is beszélve.


Büdös tőle, fogai tönkremennek, bőre, haja tönkremegy, mivel bejátszik az inzulin egyensúlyba így össze aszik tőle idővel a teste, és az arca is (kollagénhiány, narancsbőr stb), és még ezeregy ok.


Aki már egyszer letette (évekkel ezelőtt és véglegesen) a cigit, az érti miről beszélek.



Én azt ajánlom, hogy sürgősen próbálj változtatni a gondolkodásmódodon! Ez a legfontosabb, az hogy mit gondolsz te magad!


Ezt a legkönnyebben úgy teheted, meg ha elkezdesz foglalkozni a témával, hogy MIT OKOZ A DOHÁNYZÁS.


Vess össze dohányzó, és nem dohányzó embereket generációk szerint, testi felépítésre, és lásd meg a difit.


Keress filmeket a dohánygyártásról, lásd hogy készül az amit elszívsz.


Ezt különösen ajánlom:


https://www.youtube.com/watch?v=zbaid93tLIg


Nézz utánna mi az a CO mérgezés, mi az amikor az ember függő lesz a fuldoklástól ( oxigénhiány )


Próbáld összességében felfedezni, mennyire összetetten és alattomos és sokféle módon hat a szervezetedre amikor te elszívsz egy szál cigit, amit nem is biztos hogy te észreveszel magadon.

Hiszen még fiatal vagy, a szervezeted sokmindent könnyen tolerál, de ez nem azt jelenti, hogy ennek nincs ára!


Mert van.

2015. dec. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gazdasági szemszögből is megközelítheted a dolgot.


Dohányipar legfőbb termékei?


- Vágott cigaretta termékek.


- Kézzel hajtott minőségi szivarok.


Melyiket kik engedhetik meg maguknak?


- csórók


- tehetősebbek



Ha valamit az iparban el akarnak adni, de azt igazából senki nem venné meg, mit csinálnak vele?


Eltüntetik az eredeti kinézetét és egy tök újat hoznak létre ami köré egy reklámimázst építenek.


Aprítják, (minnél kissebbre, hogy ne is lásd miaz)

Illatosítják

Szinezik

Keverik más anyagokkal


Stb.


Hát a cigi pont ilyen.


A szivar nem.



Lényegében egyik sem egészséges a közvetlen füst miatt.


De a szivarnak több köze van a természetes dohányhoz.

2015. dec. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hosszú távon nem fog jól járni.
2015. dec. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%
Nem gondolok róla semmit, mi közöm hozzá? A középiskolai osztálytársaim jelentős része dohányzott, sosem problémáztam rajta, mindenki azt csinál a testével, amit akar. Ha aggódsz az egészséged miatt, szedd össze az akaraterődet és ne gyújts rá, de amilyen levegőminőségben élünk manapság, szerintem az a heti egy-két szál cigaretta nem oszt, nem szoroz.
2015. dec. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!