Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Melyik a károsabb? Az e-cigi,...

Melyik a károsabb? Az e-cigi, vagy a vízipipa?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy mindkettő kevésbé káros, de melyik a károsabb?

2016. febr. 7. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Elvileg hasonlók. Annyi különbség van, hogy a vízipipát évszázadok óta szívják, tehát alaposan letesztelt dolog, míg az e-cigi egy új találmány, tehát _lehet_, hogy 10-20 év múlva rájönnek, hogy valami eszméletlen nagy baj van vele. (Nyugi, ez minden modern találmányról elmondható, az LCD képernyőről is, amin most ezt épp olvasod.)
2016. febr. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2016. febr. 7. 18:49
 3/9 -H.- ***** válasza:

Szerintem a vizipipa károsabb, amennyiben dohánnyal használod, hisz a dohányból azért nem kevés káros anyag jut a szervezetedbe, még ha a víz ki is szűri egy részüket.

Ha kővel használod, akkor nagyjából egy szinten van az e-cigivel.

2016. febr. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha dohánnyal használod a vizipipát akkor szerintem az a károsabb, mert még pár dolog bekerülhet a szervezetedbe a dohány miatt. Viszont ha a köves alternatívát választod akkor szerintem károsság szempontjából a nikotinos e-liquidos e-cigi károsabb mint a vizipipa(a nikotin tönkreteheti az ereket meg egyébb "más" egészségügyi problémát is tud okozni.) , de ha nikotinmentes e-liquidet használsz akkor megintcsak kevésbé káros az e-cigi mert e-ciginél nem jut a szervezetbe szén-monoxid.(sajnos a szenek miatt mégha minimálisan is, de kerül a szervezetbe szén-monoxid a vizipipázás alatt) Mondjuk ha azt is nézzük, hogy melyiket használjuk többet akkor az e-cigi a károsabb mert napi szinten sokszor szokták használni, míg vizipipát heti-havi rendszerességgel.(a tüdő itt többet pihen) Azonban sajnos a gyakorikerdesek.hu nem egy túl jó forrásbázis e téren úgyhogy, ha mindenképpen tudni akarod a választ akkor kérdezz meg egy tüdőgondozóban dolgozó orvost.(vagy legalábbis telefonon kérdezd meg tőle)
2016. febr. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
elég nagy tévedés egyébként, hogy a víz megszűri a füstöt... max annyira, mint a filter a cigiben, de biztos hogy nem jobban...
2016. febr. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pedig a víznek van szűrő tulajdonsága, természetesen itt sem szűri meg teljesen a füstöt. Ennek bizonyítéka, hogy ha citromsavval átmosod a pipa folyadéküvegét igencsak érdekes színe lesz neki. (pontosabban fekete)Nikotinmentes anyagoknál meg mivel nem keletkezik kátrány, nincs mit nagyon átszürjön.
2016. febr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már vettem egy Eleaf iJust 2-t, rengeteg gőze van, 12 ezerért.
2016. febr. 13. 09:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Jól tetted! Jó gőzölést! :)
2016. febr. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2016. febr. 14. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!