Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Aki letette a cigit az tudna...

Aki letette a cigit az tudna pár tanácsot adni, mégis hogy sikerült neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni a dohányzás leszokásáról.

4-5 éve dohányzom,de persze az első években nagyon keveset cigiztem. De most már naponta elmegy 2 doboz cigi.. Nagyon megbántam, hogy rászoktam.


2016. febr. 24. 18:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Hidd el, akarat kérdése az egész. Ha leakarsz szokni, lefogsz.
2016. febr. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Jó kérdés... 26 év után tettem le, de nem tudom, mi a titka, hogy most simán ment. Többször voltak próbálkozásaim, idegbeteg voltam, meg minden...

Most nem. De most nem úgy álltam hozzá, hogy le szeretnék szokni. Hanem úgy, hogy mától nem dohányzom.

Minden agyban dől el...

2016. febr. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Épp ez az, hogy nekem nagyon nincs akaraterőm, de azért meg szeretném próbálni.. :/ Azon gondolkoztam még, hogy csökkenteni fogom naponta az adagom..
2016. febr. 24. 19:16
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi nem tudunk segítséget adni. Ha le akarsz szokni akkor ne legyél olyam debil, hogy 2 dobozzal szívsz naponta. Ameddig meg még nincsen akaraterőd felesleges próbálkozni, úgy sem fogsz leszokni. Hány éves vagy?
2016. febr. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg abbahagyni, ha elszánt vagy menni fog.
2016. febr. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
32%
Ahányszor rágyujtasz annyiszor nyomd el a csikket a kezeden,ne félj le szoksz róla hamar!-)
2016. febr. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem akaraterővel nem ment. Azonban nagyon meglepődtem, amikor meghallgattam Allen Carr hangoskönyvét - Rövid úton leszokni a dohányzásról - tök könnyen lejöttem a bagóról, pedig addigra az életem több, mint felét átdohányoztam. Azóta viszont egy szálat sem szívtam el és tök jól vagyok. Hajrá!
2016. febr. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem cigiztem, de édesanyám, és a párom is úgy szoktak le, hogy elhatározták hogy le akarnak szokni, fogták magukat és abbahagyták, ennyi.

Anya tartott magánál mindig egy doboz cigit, munkában ha a többiek mentek ki bagózni, akkor ő is előszedte a cigit, kiment velük, csak nem gyújtott rá, így igazából a rutin, a megszokás megmaradt, ő azt mondja nem a nikotin hiányzott volna neki, hanem ez a kis "rituálé", tehát azt megtartotta.

A barátom pedig egyszerűen nem vett magának cigit. Egy darabig még elfogadta ha buliban más megkínálta, de aztán rájött hogy az rendes dohányzásnak kevés, csak arra jó, hogy másnap is kívánja, szóval már akkor se szívja.

Akaraterő kell hozzá.

2016. febr. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt akaraterőm, az a titka hogy sokszor meg kell próbálni leszokni és egyszer csak simán sikerülni fog, legalábbis nálam így történt.
2016. febr. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nem tettem le, de mérsékeltem. Korábbban 8-12 szálat is elszívtam egy nap. Azonban egyszer mentem kirándulni az osztrák hegyekbe és olyan friss levegő érte a tüdőmet, hogy egyszerűen nem is jutott az eszembe, hogy ott van a zsebemben a cigi. Reggel persze itthon elszívtam egyet, meg amikor hazajöttem is. Ebben a rossz levegőben egyből megkívántam.

Tanácsom: Járj sokat a természetbe és idővel le fogod tenni. :)

2016. márc. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!