Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Te (is) betiltatnád a közterül...

Te (is) betiltatnád a közterületeken való dohányzást?

Figyelt kérdés

Üdv, ergo csak magánterületen lehetne dohányozni. A gyengébbek kedvéért az utcán is tilos lenne, támogatnád az ötletet?


Egy kissé provokatív, de nem túlzottan érdekel. 22/f :)


2016. márc. 5. 20:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%

azzal meg az lenne a probléma, hogy mielőtt valaki elindul mondjuk dolgozni, akkor gyorsan otthon fog elszívni egy csomó cigit, ahelyett, hogy útközben az utcán, ami egy lakótelepen a szellőzőknek meg a konnektoroknak köszönhetően átmegy a másik lakásába.


Meg túl sok pénzt hoz a költségvetésbe!


80%-a a cigi árának megy adóba! Erről nem fog lemondani a mindenkori kormány.

2016. márc. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

Én támogatnám. De már az is jó lenne, ha legalább a buszmegállókban, állomásokon büntetnének érte.

Vagy legalább drágíthatnák a cigarettát, hogy kevesebb embernek legyen rá pénze.

2016. márc. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%

Nem. Jobban zavar a láncdohábyos alsószomszéd, akitől nem tudok szellőztetni vagy akár 40 fokban nyitott ablaknál aludni, és ellene nem érne semmit egy ilyen tv.


A tiltsák be teljesen a cigit pedig utópia.


Elégedett lennék azzal is ha büntetnék a tilosban bagózókat, de rendesen.

2016. márc. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

nem tamogatom, mert ugy erzem, jogtalan, hogy a nemdohanyzok kedveert en ne gyujthassak ra az utcan , mondjuk seta kozben, tekintve, hogy SOHA nem gyujtok ra sem buszmegalloban, sem aluljaroban ( ez mar a tilalom elott is igy volt), sem olyan helyen, ahol gondolom, hogy zavarna masokat ( pl zebranal varakozva, vagy parkban mas mellett ulve egy padon, stb), illetve a csikkemet is MINDIG elviszem a kovetkezo kukaig. Ha meg ezen felul is korlatozni akarnak a dohanyzasban, azt mar zokon vennem, foleg, hogy a tilalmakat ugy is megszegik sokan, akik meg normalisak, azok titalom nelkul is tudjak az illemszabalyokat, es be is tartjak oket.

amugy gondolom feljebbvalonak erzed magad, mert nem dohanyzol, de bizonyara egy kis kcsog vagy. egy kisse provokativ, de nem tulzottan erdekel :3 23/N

2016. márc. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
7%

Márpedig olyan, hogy "normális dohányos" nincs.

Egyszerűen bűncselekmény a dohányzás, a megvetésen és a szembeköpésen felül max. gyógyítást érdemelnek a dohányosok.

2016. márc. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
44%
#4 ha minden dohányos figyelne arra, hogy ne zavarjon vele másokat, semmi bajom nem lenne velük.
2016. márc. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es!


Bárcsak minden dohányos ilyen lenne, mint te, de sajnálatos módon a legtöbbje egy bunkó nemtörődöm idióta.

Én legutóbb egy velem egykorú srácot kértem meg, hogy menjen ki a buszmegállóból,és mivel jó neveltetést kapott eleget tett a kérésemnek egy "bocsi" kíséretében, de sajnos nem mindenki ilyen értelmes.


A Panel lakásokkal kapcsolatban felhozott érv teljesen helytálló... És nyilván nem fogják betiltani a dohányzást mert eszméletlen pénz folyik be belőle.

Az meg a pont az i-n, hogy a dohányosok szerintem 80-90- %-a eldobja a csikket. Sok idióta! :)

2016. márc. 5. 22:48
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

Dohányzás.. hm..



19 éves vagyok, 5 éve dohányzom.

(Nem kell azzal jönni, hogy milyen szüleim vannak, akkor! -> Mert normálisak, akik mai napig is tiltják.

De mivel én rászoktam ezalatt az idő alatt, így most már vagy beletörődnek vagy nem..)


Térjünk a lényegre.


~ Ahogy olvastam a kommenteket/válaszokat, a NEM dohányzók agyilag felülkerekedett többsége, igen megveti a dohányos embereket, mert láttak egy-két talán három tökfilkót, akik nem úgy cselekednek, ahogy kellene. Nos ez eleve nem jó.

Ezen alapon, sorba megvetem az összes nemdohányzót, mert a válaszadók között van 1-2 olyan, aki leszólt engem, mint dohányzó személyt. Akkor ezalatt értve, ha legközelebb elmegyek egy nem dohányzó mellett, majd jól a pofájába fújom.. talán még le is hamuzom a szemétjét..

- Ugye milyen szarul esne?


Akkor tessék szépen befejezni az egy kalap alá vevést!



Továbbá!


~ Séta közben sohasem gyújtok rá (talán nagyon ritka esetekben - részegen - esetleg.)

Tény, volt amikor buszmegállóban rágyújtottam. 18 éves koromat betöltvén, rá 4 napra meg is kaptam érte az 5.000 Forintos csekkemet. Kiérdemeltem, befizettem, megértettem.. kész.. emiatt még mindig senkinek sincs joga leszólni engem vagy más dohányost!



Betiltani, hogy sehol se legyen dohányzás? (Házon kívül)

- Vicc. :) Bazinagy bevétele van az államnak ebből a sok dohányosból.. soha nem hozná be ezt.

Ha meg mégis?

~ Sz*rnék az államra úgy, ahogy a mindennapokban. :D


- ööö.. majdnem kifelejtettem.. -> Kedves NEMDOHÁNYZÓK!

Érjétek be a mostani korlátozásokkal, ne akarjatok mindent magatoknak, SŐT! - adjatok hálát, hogy vannak még tisztességes dohányzók!


~ Mert látván ezeket a válaszokat, legszívesebben /szemencsuláznám/ a többséget. :)



(Jöhet bármilyen negatív vélemény.)

2016. márc. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. márc. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
"Séta közben sohasem gyújtok rá (talán nagyon ritka esetekben - részegen - esetleg.)" - akkor miről is beszélünk? :)
2016. márc. 6. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!