Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Egyetértetek-e azzal, hogy a...

Mahesha kérdése:

Egyetértetek-e azzal, hogy a dohányzást betiltják a közterületeken?

Figyelt kérdés
Miért?

2013. márc. 4. 19:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
én igen. dohányoozzon otthon aki akar, meg olyan helyeken, ahol ez meg van engedve. én sem szarok a tér közepére, hiába ott jön rám a szükség, ha azt már büntetik, akkor szerintem a dohányzást is kellene. inni sem lehet közterületen, pedig az még nem is olyan büdös, úgyhogy én egyetértek :D
2013. márc. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
én dohányos vagyok, mégis egyetértek vele... az ok egyszerű, rossz példát mutatunk a fiatalabb generációnak.
2013. márc. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Kinga1995 ***** válasza:
Befogják? :-O Mutass már egy linket! :-OO
2013. márc. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Kinga1995 ***** válasza:
51%
Amúgy nem értek vele egyet. Zárt térben (étterem, disco) okés, bár ott sem értem miért nem lehet egy dohányzó, meg egy nemdohányzó részleg, de rendben egy szobában, egy asztalnál nem cigizek egy nemdohányzóval, ez tök jogos, hogy zavarja a füst. De az utcán? Elviszi a füstöt a szél :-D Meg amúgy is, jár a rengeteg busz, autó, hat vagy nyolc sávon az Okt. 23-a utcán, füstöl a kelenföldi erőmű, nehogymár egy szál cigi osszon-szorozzon :-D
2013. márc. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

én nem pesti vagyok, de nálunk a belvárosban nincsenek autók. és ott igenis zavaró, ha nem is a káros hatásokat nézzük, hanem azt, hogy egy normál embernek akinek még jó a szaglása, milyen undorító az a szag, úgy már érthetőbb talán. téged is zavarna, ha a metró mozgólépcsőjén egy jó ízeset finganék melletted, nem? és 2percig amíg le nem ér a lépcső, azt kéne szagolnod

viszont a szórakozóhelyeken szerintem is felesleges betiltani, rá kellett volna bízni minden ilyen hely vezetőjére, hogy a dohányzó, vagy a nemdohányzó emberekre akar-e támaszkodni, és azalapján megszabni, hogy engedi-e

2013. márc. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
nem tudok róla hogy be akarják vezetni... igazából ez házi angolra:D és véleményeket akartam kérni hogy kiinduljak vmiből:D köszönöm mindenkinek:D
2013. márc. 5. 18:52
 7/12 anonim ***** válasza:
24%
Kinga, téged lefizettek, hogy a cigi mellett lobbiz? Amúgy, hol mennek a városban 6-8 sávon kocsik? Innen is látszik, mennyi eszed van...
2013. márc. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem. Az, hogy betiltották éttermekben, pályaudvarokon, villamosmegállókban, az okés. A kocsmákban való betiltással nem értek egyet, a kocsmához mindig is hozzátartozott a füst: "füstöt kis kocsma"-hát már nincs. De közterületeken semmi értelme, amíg kocsik járnak, jön a kéményekből a füst. Nem a cigi miatt rossz a levegő. Amúgy sem mernék megcsinálni, hogy betiltják, mert tuti, hogy az emberek ezt már nem nyelnék le, én már azt is kíváncsian várom, hogy a júniusi korlátozások, áremelések miatt nem gyújtják -e fel a parlamentet.
2013. márc. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
44%

Reggelente bűzlik az egész lépcsőház. Alig lehet levegőt venni anélkül, hogy undorodva ne fuldokolna az ember. Azt nem tudom, ha mi nemdohányzók, valami kegyetlen bűzőset művelnénk, ahhoz mit szólnának a dohányosok. Talán nem is tudják, hogy az nekünk milyen undorító szagolni?


A dohányzásról sokáig nem tudták, hogy betegség. Az egy fajta függőség.


Amikor tudományosan kezdték vizsgálni, akkor derült, ki, hogy ez egy fajta függőség mint a kábítószer függőség vagy az alkohol függőség. Ez annyiban más, hogy egy alkoholista csak önmagát mérgezi, viszont a dohányos a környezetét is rákényszeríti a dohányzás passzív formájára.


Kicsi gyerek koromban én is erősen dohányoztam kb 8 éves koromig de passzívan. Egy erős láncdohányos rokonom a szobában fújta az asszem "Munkás" vagy "Kossuth" füstjét, ahol tanultam és ahol éltünk mindannyian és fogalmunk sem volt arról, hogy ez káros lehet és bármilyen bajt okozhat. Később, amikor mondta neki az orvos, ha így fojtatja, akkor hamarosan meghal, így akkor abbahagyta és még élt egy ideig.


Aztán "valamiért" az általános és a felsőbb suliban sem bírtam a futást mert mindig elfogyott a levegőm és fuldokolva, levegő után kapkodva próbáltam beérni a tornaórán a futó gyerekeket. Mindig légúti hurutom volt, rengeteget voltam beteg azzal. Amikor torna órán az iskolában vagy bárhol kellett futni nagyobb távon, vagy negyed órával később értem be levegő után kapkodva és fuldokolva és csak néztem, hogy a többiek kedélyesen beszélgetnek és könnyedén veszik a levegőt. Alig tudtam magamhoz térni, mire végre rendesen vettem a levegőt. Csak mostanában derült ki egy tüdő CT vizsgálaton, hogy a tüdő szövetek egy része helyén üres rész van.


Már azt is tudom, hogy ezt az erősen dohányos rokonnak köszönhetem, akivel együtt laktam akkor, amikor annyi problémám volt a hurutos gondokkal. Akkoriban mindenki azt gondolta, hogy csak megfázás. Akkor természetesnek tűnt az az élet. Pedig akkor én is dohányzás (passzív dohányzás) okozta betegségben szenvedtem.


Ma, több évtized után egyenesen a hányinger fog el, ha cigaretta füstöt érzek. El sem tudom képzelni, hogy azt valaki tudatosan, józan ésszel beszívja. Azt meg végképp nem, hogy még fizet is érte.



Emberek, legalább a gyerekeket ne kényszerítsétek arra, hogy a kifújt füstöt kénytelen legyen beszívni!


Ha már valaki nem tudja megállni, hogy ne dohányozzon, akkor ne olyan helyen tegye, ahol gyerek vagy bárki más akiben kárt tehet, beszívhatja.

2013. júl. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Anyád a betegség utolsó. Attól, h. nem bírsz futni, nem a dohányosok tehetnek. Amúgy foLYtatja.
2013. júl. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!