Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mit csináljak? Tényleg le...

Mit csináljak? Tényleg le kellene állnom?

Figyelt kérdés

Szóval iskola után minden nap megkínálnak cigivel és ezt el is fogadom, 1-2 szálat. Füvezni haverokkal szoktunk, kb. fél évente, szóval arra nem vagyok rászokva. A pia már egyátalán nem üt ki, 1-2 doboz sör bármikor elfogy minden további nélkül. Töményet is bírom, bár annak még van hatása.

Egy internetes ismerősöm, akivel 1,5 éve ismerjük egymást, azt mondja, le kellene, hogy álljak, legalább a piával és a cigivel, mert ezeket napi szinten fogyasztom, és azt mondja nem lesz jó vége. Én nem érzek magamon semmit, makk egészséges vagyok. Apám elhanyagol, anyám elhagyta a családot 4 éve, azelőtt vert engem. Apám elég ideges típus, és még a mamámmal élek rajta kívül, de észre sem vették kb. 1 év alatt, hogy miket csinálok.

Hétvégénként van, hogy buliba megyek, tanulmányi átlagom 3-as körül van, több tárgyból is bukásra állok.

Mit kezdjek az életemmel, úgy érzem értéktelen.

(Egyébként a levegő is tele van káros anyagokkal)


14/F



2016. márc. 6. 19:27
 1/8 A kérdező kommentje:
Több tárgyból 7-ben buktam, 8-ban kicsivel 4 egész alá sikerükt feltornáznom a fontos tantárgyakat és így az egész átlagomat is, idén (9.osztály) első félévben csak kémiából buktam, de csak azért, mert a tanár egy ****.
2016. márc. 6. 19:33
 2/8 anonim ***** válasza:
Pszichológusra gondoltál már? Az semmire sem megoldás, hogy ilyen fiatalon tönkreteszed magad.
2016. márc. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
11%
Nyugi, nincs semmi baj. Én is füveztem ennyi idősen, mint a görény, ittam is rendsen. Most diplomás ember vagyok, és nagyon sok pénzem van:)
2016. márc. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Néha rosszulléteim vannak és hangulat ingadozásaim (kitörök magamból, könnyen felkapom a vizet).

Apám egyébként jól keres, csak sajnálja magán kívül bármire a pénzt. Pl. külön órák, korrepetálás, rendes étel, stb.

2016. márc. 6. 19:49
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Igen, állj le ezekkel és kapcsolj rá a tanulásra.
2016. márc. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"(Egyébként a levegő is tele van káros anyagokkal)"

És ez ok arra, hogy további káros anyagokkal tömd magad? Sosem értettem, hogy a dohányosok miért hozzák fel ezt... -.- A levegőt NEM tudod megváltoztatni, de a dohányzást és a piálást azt te választottad, azokkal le tudnál állni.

Nem az lenne a lényeg, hogyha már a levegő káros, akkor ne károsítsd magad még ezen felül is?

2016. márc. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Az az 1-2szál cigivel szerintem még nincs hatalmas probléma csak jobban ne szokj rá,a füvezéssel sincs semmi gond (belehalni nem lehet),ez ilyen haverokkal lógós dolog.De az alkoholból vegyél vissza.Anyám meghalt 14éves koromban 4nappa szülinapom előtt,végignéztem ahogy apám kitúrja a házból és idehozza az új barátnőjét.De mindezek ellenére nem lettem nagy drogos-piálós.A cigivel is napi 4szálon állok napi 1doboz helyett.Attól hogy az életed "tönkretették" még nem kell tönkretenned magad,mert ez nem kifogás.
2016. márc. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Te döntöd el, szívod e vagy sem.! 15/F /soha életemben nem fogok drogozni, sem cigizni!!!, nem akarok 10-20 évvel hamarabb meghalni.../
2016. márc. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!