Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az e-cigi káros a gyerekekre?

Az e-cigi káros a gyerekekre?

Figyelt kérdés
A fiam beleszívott a barátja e-cigijébe (13 éves) ami nikotin mentes volt és vaníliás ízű. Valami baja lesz tőle? Vagy talán ártalmatlan a gyerekek egészségére?

#e-cigaretta #gyerekek dohányzás
2016. márc. 11. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyzser-kétzer egész biztos, hogy nem rendszeresen esetleg lehet.
2016. márc. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Semmi baja nem lesz tőle, csak ügyelj rá, hogy ne szokjon rá.
2016. márc. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ecigizek ,nem gyerekeknek van .

Mérföldekkel kevésbé káros,mint a sima cigi,de 13 éves gyerekek ne szívják !!


Az ilyen ostoba szülők miatt,akik megveszik a gyereknek (mert 18 év alatt nem szolgálják a vaper boltban,maximum netről tud rendelni,de szerintem egy 7.es gyereknél ellenőrizni kne a netes vásárlást,akkor is ha a zsebpénzéből veszi) terjed el az a butaság,hogy rászoktatja a gyerekeket a dohányzásra .


Ecigit annak jó alternativa,aki előtte 10-20-30 évig szívta a sima analógot . Egyébként nem lesz tőle baja,de a tiszta hegyi levegőn kivül semmi nem ártalmatlan a tüdőnek !

Nem tartom jónak,hogy ilyen szokásokat vegyenek fel szülői engedéllyel kisgyerekek . (annak ellenére sem,hogy én is ezt szívom )

2016. márc. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
54%
Kb fél éve voltam hollandiàban ott az ecigit teljesen ki akartàk vonni a forgalomból mert àllìtólag kàrtékonyabb a dohànyzàsnàl,asztmàt okozhat valamint a nikotin mennyisége sincs befolyàsolva tehàt a nikotinmérgezés kockàzata is fennàll.megjegyzem ezt olvastam. na de 1-2 slukktól nem lessz baja
2016. márc. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

Az asztma kialakulásának semmilyen egészségügyi magyarázata nem lenne az e cigi esetében,nem füstöt szívsz. A lötyi összes összetevője ismert,a rákkeltő anyagot körülbelül 4%ban vannak benne jelen,ha a cigarettát 95 nek vesszük.


Nikotinmérgezést valószínüleg minden dohányos átélt már egy átbulizott éjszakán,fejfájás,émelygés a tünete,és 1-2 óra alatt kiürül a szervezetből a nagy része . Tehát ez is mese habbal .Ha érzed,hogy elég nem kell tovább szívni és kész .


-oktatás vége-


Gyerekeknek még mindig TILOS ,szerintem ! Ugyanúgy ahogy a cigi!

2016. márc. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nikotin mentes akkor talán propilén glikol, és biztosan növényi glicerin + aroma van benne. Csak túlhevítés esetén tud rövid távon káros lenni, ezt köhögés, száraz torok és égett íz kíséri, alapvetően a pg (p.glikol) és a vg(n.glicerin) étkezés formájában bizonyítottan nem veszélyes, tüdőbe szívva ismeretlen hatású, valószínűleg szintén veszélytelen, ahogy az aroma is.


Ettől függetlenül nem kell megengedni a gyereknek, de megnyugodhatsz, hogy egy szívástól abszolút semmi baja sem lehet.

2016. márc. 28. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!