Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Leakarok szokni a rohadt...

Leakarok szokni a rohadt cigiről, de nem tudom mivel helyettesitsem (pótcselekvés) Az e-cigi kizarva, magoljak? Ti mivel helyetesitettétek?

Figyelt kérdés

2016. márc. 23. 11:13
 1/9 anonim válasza:
próbáld ki a K boxot más mind az e-cigi az biztos segít, ismerek akik le hagytak a cigit azzal. Csak drága ez egy ötlet 😊
2016. márc. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
vagy próbálj meg sportolni az elveszi a figyelmed róla
2016. márc. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem az e-cigi vált be teljesen. Igaz eleinte pocsék volt mert nem láttam a végét és csak szívtam és szívtam. Akkor ugye elkezdtem helyette mini sajtosrudat enni amit a környékünkön lévőcukrászdában kapni, az is csak ideig óráig volt jó. Akkor berágtam és visszatértem a rendes cigire de csak napi 4 szálat engedtem meg magamnak. Egyet reggel, munkahelyemen is csak egyet reggeli után meg műszak vége előtt. Közben elektromos cigit szívtam inkább de akkor számoltam hogy csak 5 slukk aztán ennyi. Utána ugye napközbe amikor vezettem vagy sétáltam a városba csak 1-1 slukk elektromosból hogy a mozdulat meglegyen. Utána estefelé vacsora után rendes cigi és ennyi. Aztán szépen lassan elkezdtem csökkenteni úgy hogy napközbe elektromos cigit használtam inkább és amikor nagyon cigizhetnékem volt akkor jött a rendes, aminek a vége az lett hogy napi 2 szál volt a normál adagom. Azzal annyit spóroltam hogy 1 doboz cigi nekem 1 hétig elég volt szinte, dohányból is már csak a 40 grammosat vettem de az is kitartott majdnem 3 hétig, a dohányboltos kiscsaj aki a lakótársam volt már azt hitte hogy nem élek mert eddig heti szinten jártam be hozzájuk. Utána már ami most is van már inkább az elektromos cigit veszem elő de az is már csak napi 4-5 alkalom és akkor is 5 slukknál többet nem szívok. A rendes dohányzással felhagytam és már csak kocadohányos vagyok néha úgy 4- naponta egyszer elszívok 2 szálat amikor nagyon kívánom és ennyi. De több nem is kell. Persze amikor beteg voltam tüdőgyulladással akkor 3 hétig nem gyújtottam rá, és az elektromos sem kellett egyáltalán, nem is kívántam. Amikor már teljesen rendbe jöttem és jó lett minden akkor kezdtem már el kívánni de próbáltam húzni mert ha ennyit kibírtam kibírok többet is. Akkor jött a gubanc amikor anyám rágyújtott mellettem az udvaron amikor segítettem az öcsémnek kertet ásni ez most volt 2 hete akkor kívántam meg mocskos módon rendesen vert a víz minden bajom volt, akkor kértem anyámtól egy szálat, elszívtam jó volt utána 3 napig jó volt minden. Most is már csak hébe hóba gyújtok rá.
2016. márc. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem törekedj a legjobbra, azaz ne pótold semmivel, hanem tényleg szabadulj meg a függőségedtől!

Én 11 évesen már szívtam, 23 évesen letettem végleg. Nem hiányzik, nem volt elvonási tünet, a nulladik pillanattól sikerült abbahagynom. Eldöntöttem, hogy leteszem, majd elém került Allen Carr hangoskönyve, amit végighallgattam -addig bagóztam - és amikor végig hallgattam, elnyomtam a cigit és azóta nem gyújtottam rá.

Ez ki..ott hülyén hangzik és én is szkeptikus voltam, de három éve nem füstölök, nem hiányzik, nem vettem e-cigit, nikotin tapaszt, semmit mégis sikerült leállni vele végleg.

Egy próbát neked is megér, hajrá!

2016. márc. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Allen Carr tényleg jó.

A rágyújtást, ha hiányzik, zöldség-gyümölcs evéssel, tornázással lehet "pótolni". De a tényleges elvonási tünetek csak 3 napig tartanak, krónikus, erős dohányosnál is.

2016. márc. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez az Ellen Carr-os dolog nem valami ezoterikus zagyvaság?
2016. márc. 23. 19:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem. :D Allen Carr egy büdös bagós volt, aki elmondja, hogy szokott le a bagóról és neked is menni fog.
2016. márc. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Elég régi kérdés, de azért ideírom.

Én 15 éves vagyok és 9 éves koromban keztem el cigizni. Apám azt mondta, hogy a saját egészségem rontom el vele, ezért engedte. De egy idő után láttam, hogy nem jó, sokat köhögtem... és én azzal a módszerrel szoktam le hogy elszívtam egy teljes doboz, azaz 20 szálat 10-15 perc alatt.

Végighánytam egy egész éjszakát, de a hatás nem maradt el, mert azután egyet sem szívtam el. 13 éves koromban szoktam le. Ez a módszer nem kellemes, de könnyen le lehet szokni.

2017. máj. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"Végighánytam egy egész éjszakát, de a hatás nem maradt el, mert azután egyet sem szívtam el. 13 éves koromban szoktam le. Ez a módszer nem kellemes, de könnyen le lehet szokni." - azért, mert neked sikerült így, nem biztos, hogy egy krónikus, erősebb dohányosnak is fog. Azonkívül a nikotin halálos dózisa meglepően alacsony (nem adható meg mg-ban, erősen függ a kialakult toleranciától), tehát egy ilyen játékba bele is lehet halni.
2017. máj. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!