Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mire utal a beszéd közben...

Mire utal a beszéd közben csinált pótcselekvés?

Figyelt kérdés

Korábban nem figyeltem fel rá, de az ismerőseim,barátaim hívták fel a figyelmem arra a szokásomra, hogy kényszeresen forgatok a kezembe mindíg valamit. Ami éppen kéznél van,miközben például ülünk egy asztalnál és beszélgetünk.. Próbálták mondjuk azt a bizonyos szívószálat eltávolítani a közelemből,amit az elmúlt fél órában lezúztam teljesen, de arra lettünk figyelmesek,hogy azonnal nyúltam valami új eszközért,amivel "szórakozhatok". Ha bele gondolok,ez nekem nem "gond",mert észre sem veszem. Nem érzem magam idegesnek,amit el kell terelnem és semmi hasonló. Csak egyszerüen tudatalatt nyúlok oda mondjuk a tollért és kezdem forgatni vagy a papír fecniért,amivel képes vagyok órákat eljátszani.. a telefonom kijelzője épp ezért tiszta karc,mert folyton azzal játszom,mikor nincs más.. és mire észre veszem,már megforgattam háromszor..:/Lelkileg amugy nincs minden rendben. Nemrég lett vége egy hosszabb kapcsoaltomnak,amiből ugy löktek ki,hogy akkor voltam a legszerelmesebb..azóta is próbálok talpra álni.. viszont ez a szokásom már jóval előtte is volt,csak nemm figyeltem fel rá. Mi lehet ennek a hátterében??


21/L



2013. dec. 21. 11:20
 1/2 anonim ***** válasza:

1. zavarban vagy

2. nem tudsz egy helyben maradni, kell neked vmi mozgás, még ha csak annyi is, hogy piszkálgatsz vmilyen tárgyat

3. ami nem valószínű: az autizmus vagy az Asperger-szindróma tünete is lehet ez, de ezeknek van még egy csomó más tünete is, tuti, hogy neked nincs ilyen problémád!

2013. dec. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 homo ludensz ***** válasza:
Próbáld meg a mondandódat úgy előadni hogy ne gesztikulálj. Amikor meg más beszédére figyelsz ne a mások reakcióját nézd csak a saját benyomásodra figyelj.Ha olyan az ide s oda való közlés hogy számodra is fontos akkor annak le kell kötnie.Pici önfegyelem semmi több.
2013. dec. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!