Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Napi egy cigi vagy kettő...

Napi egy cigi vagy kettő milyen káros?

Figyelt kérdés
15/f vagyok és napi kettot van ugy egyet szivok alltalban reggle és delutan (ritkan ha nagyon jo napom van delutan 3is elmegy hogy kikapcsolodjak). Ez igy TUDOM hogy karos de kb mennyire? Amugy csak en vagyok ugy ha egyedul vagyok otthon es iszok egy kavet akkor jobban kivanom a cigit?

2016. ápr. 27. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hosszútávon eléggé.
2016. ápr. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
"Szerintetek az mennyire káros, ha nem napi egy dobozzal szívom a cigit, hanem csak egy-két szálat? Egy-két szál elszívásával csak pár milligram kátrányt juttatok a tüdőmbe. Alig fog látszani a tüdőrákom, tényleg nem lesz feltűnő. Ez még ugye nem sok? Csak három millimétert szűkültek az ereim, szerintem ez még belefér. Mit gondoltok?"
2016. ápr. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Szia !

Szerintem ez mindig több lesz, úgyhogy döntsd el magad ( elég nagy vagy már) , hogy mit akarsz!

Én dohányoztam 15 voltam én is! a vége fele egy doboz is elment buliba több ! minden büdös volt Minden!

terhes lettem és leszoktam 10 évig cigiztem!

nem fogok rágyujtani

kávé mellett persze hogy jó a cigi. úgy kezdtem a napot.. reggeli helyett !

most is kávézom, de cigi helyett kalács van :)

szerintem ne dohányozz!

már nem menő!

drága nagyon és felesleges rossz szokás!

persze te tudod! A kérdésre válaszolva... napi 2 szál nem sok... de tedd fel egy év múlva ugyanezt a kérdést...vajon marad -e a napi 2 szál?

2016. ápr. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Eleg menö egyebkent ahogyen latom .

De nem verem nagy dobra inkabb probalom elrejteni a szokasom

2016. ápr. 27. 22:07
 5/7 anonim ***** válasza:

Minimális mértékben, de amúgy ezt felesleges itt megkérdezni, mert az összes ilyen kérdéshez odaözönölnek a fanatikusok, és beírják, hogy gyakorlatilag már csak perceid vannak hátra, mert öt éve elszívott melletted valaki egy cigit.


[link]


Ez a tanulmány itt pl. azt mondja, hogy egy cigi 11 perccel rövidíti meg az életedet. Ennek alapján 139 nappal, azaz 4 és fél hónappal halsz meg korábban, ha 50 évig mindennap elszívsz egyet. Ráadásul ezt keményen cigizők statisztikája alapján számították ki, napi egy-két cigivel a hatás nyilván sokkal gyengébb. Szerintem belefér, jóval többet rövidít az ember életén az, hogyha pl. egész életében városi levegőt szív.


Különben meg az alkohol sokszorosan rombolóbb hatással van az ember szervezetére, mint a cigi.

2016. ápr. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Richard Taylor válasza:
Èn cigizek már elég régen.Kétszer letudtam tenni aztán visszaszoktam sajnos.Amikor nem szívtam sokkal fittebb voltam testileg és lelkileg is.Becsülendő ha valaki le tudja tenni és nem a borsos ára miatt hanem az egéssége végett.Én mai napig azt mondom,hogy igénytelen a dohányzás pedig szívom.Amikor gyerekként elkeztem azt hittem letüdőztem pedig nem.Aztán reggel suli előtt rágyújtottam egy szálra és beleszívtam egy jó nagyot.Mondanom se kell majd megfullattam köhögtem,szédültem.Aztán jött a szünet és mit csináltam,persze hogy rágyújtottam megint.Az a gond ezzel a témával,hogy kevesen tudják megálni egy két száll után,hogy két hét múlva már a fél doboz is kevés.Persze vannak kivételek akiket élvezeti dohányosoknak nevezünk.Minden nap pl. csak kávé mellé szívnak,de szép lassan minden slukkját kiélvezik.A dohányzás nagyon addiktív dolog mint bármi más,ha elkezded jobban csinálni baromi nehéz lessz leszokni.Azt szoktam mondani-A dohányos legjobb barátja a cigi.A rossz a kedved veled van ha jó a kedved veled van,mindig lehet rá számítani.Persze erre mondja nekem a dokim-Akkor magának nincsenek is valódi barátai?
2016. ápr. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utso: koszi , eleg rossz lehet hogy a cigi a legjobb baratod xD
2016. ápr. 28. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!