Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szerintetek mi tévő legyen?

Szerintetek mi tévő legyen?

Figyelt kérdés
Épp a minap voltam a barátom lakásán (én 15/f, ő 14/f) és szó szerint bűzlött az összes szoba a cigiszagtól. Régóta panaszkodott róla, de amikor beléptem a lakásba, azt hittem rosszul leszek. Neki folyton csukva van a szobaajtaja, de a füst konkrétan az ajtó alatti résen is bejön a szobába. Dohányzik az anyja, apja, testvére (ő 16 éves lány). Közülük anyuka, apuka láncdohányos. Mostanábvan a barátom nagyon sokat szenved, köhög, de már úgy, hogy az az osztályfőnökének is feltűnt, hogy nem betegségről van szó. Mi tővő legyen? És esetleg én tudok neki segíteni valamiben?

2016. ápr. 28. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Meg kell mondani a szülőknek hogy próbálják letenni különben nem fogják látni gyerekeiket felnőni.
2016. ápr. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%
Hát igazàndiból elköltözhetne...csak gondolom 14 évesen még nem engedik el.:/
2016. ápr. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
beszélje meg a szüleivel, én kizavartam az összes dohányos családtagomat, a teraszra, onnantól kezdve, hogy én letettem a cigit és már zavart a cigi, betartják.
2016. ápr. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1 Nem lehet azokkal semmit sem megbeszélni.

#2 A barátom ezt már próbálta, de nem jött be.

2016. ápr. 28. 15:17
 5/6 anonim ***** válasza:
De mégis szerinted mit lehet csinálni? A gyámügy nem fogja elvenni a gyereket a szülőktől csak azért mert dohányoznak. Legalábbis nálunk a korábbi lakásomban, az alattunk lévő szomszéd a 20 nm-en egész éjjel ivott és verte az asszonyt, bűzlött az egész család, nem mosakodtak és még a csecsemőt sem vette el tőlük az állam. Azt javaslom a haverodnak, hogy sokat szellőztessen.
2016. ápr. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#4 De most szerinted ezt lehet szülőnek nevezni? mert szerintünk nem.
2016. máj. 2. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!