Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan lehet a legegyszerűbben...

Hogyan lehet a legegyszerűbben leszokni a dohányzásról, kinek mi a titka aki (K) már leszoktak a cigiről?

Figyelt kérdés
2016. máj. 22. 11:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Átgondoltam, elhatároztam, letettem. Majd elmentem a boltba ropit venni. Onnantól ezt kezdtem el rágcsálni, majd miután meguntam a ropit, szotyizni kezdtem. Amióta letettem a cigit, egyszer sem szívtam és kerülöm a passzív dohányzást is. Ennek 5 éve.

Minden jobb lett: a lépcsőn is könnyebben megyek fel, probléma nélkül tudok sportolni, a reflux is jobb lett, nem vagyok büdös, a szám sem, ruhám sem, bőröm sem és a cigizésből megspórolt pénzen letettem a jogsit, vettem egy autót, meg még mást is.

Sok sikert neked is a cigimentes élethez.

2016. máj. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
elektromos cigivel
2016. máj. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs titok.

Egyik nap úgy döntöttem, hogy nem szívok többet. Ennyi.

Kerültem egy ideig az olyan helyeket, ahol általában mindig dohányzom, pl. bulik.

És mindig volt nálam egy doboz cigi. Valahogy olyan jó érzet volt, hogy bármikor rágyújthatnék, ha akarnék, de nem akarok.

2016. máj. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Én középsuli vége felé csak fehér dobozosokat szívtam, majd megkínáltak az addigi kedvencemmel, 10 mg kátránnyal, nem tudtam elszívni, sőt kiábrándultam a dohányzásból. Utána ha úgy éreztem hogy cigit kéne vennem, félreraktam egy ezrest, aztán mikor összegyűlt 20-30 ezrem, vettem személyi párologtató.
2016. máj. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem nehéz leszokni, csak nagyon elszántnak kell lenni. Én napi két dobozzal szívtam el. Semmivel nem pótoltam .
2016. máj. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én másfél dobozról 3x próbáltam leszokni, kínlódtam mint az állat, szánalmas két hónap volt a legtöbb, amit bírtam. Az akaraterőm sajnos kevés volt hozzá.


Aztán végül szenvedés nélkül, két hét alatt átszoktam az e-cigire. Az e-cigit még nem próbáltam letenni, de szerintem nem is fogom. A lényeg hogy a káros hatások, rákkeltő anyagok 90%-ától megszabadultam, a maradék 10% (ha egyáltalán) már nem igazán érdekel.


Az e-cigivel való leszokás nagyon egyszerű, a kérdés csak az, hogy te leszokásnak veszed-e. Ártalomcsökkentésnek, első lépésnek tökéletes.

2016. máj. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 evica0813 válasza:
13%
A legegyszerűbb módszert keresed? Hát nekem egyetlen nap alatt sikerült az Allen Carr módszerrel. Részt vettem egy egynapos szemináriumon, komolyan alig hittem el ami velem történt! A nap végére egyeltalán nem kívűntam a cigit! www.allencarr.hu nem voltak elvonási tünetek..szuper jó érzés! csak ajánlani tudom!!!!!
2016. máj. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
evica, nekem is az Allen Carr módszerrel sikerült. De jó, hogy neked is... Én annyira jól érzem magam azóta:-)
2016. júl. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Uccsó kettő. Ez annyira átlátszó. Csoda, hogy még nem figyeltek fel az ingyen reklámra. A cigit elvonási tünetek nélkül nem lehet abbahagyni, mivel a tested, és az agyad ordítani fog a nikotinért!
2016. dec. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
49%

"A cigit elvonási tünetek nélkül nem lehet abbahagyni, mivel a tested, és az agyad ordítani fog a nikotinért!"


Ez viszont, egy oltári nagy baromság! A nikotin csak egy mítosz. Soha, senki nem a nikotin miatt szokik rá a dohányzásra. Azok akik rászoknak, még mielőtt kipróbálnák, hogy milyen a cigi, már előtte eldöntik, hogy ők bizony dohányozni szeretnének. (De, ez nem nem egy tudatos döntés.) Később pedig annak ellenére, hogy borzalmasan rossz dohányozni, addig gyakorolják, amíg meg nem TANULJÁK megszeretni. Ennyi!

A nikotin csak egy magyarázat, mivel a mai napig nem értik a dohányzás "mechanizmusát".

2016. dec. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!